Přicházela jako velká hvězda, která si měla rychle vydobýt pevné místo v sestavě házenkářek Poruby. Zatím ale slovenská házenkářka Iveta Mičiníková spíše vysedávala na lavičce a trpělivě čekala na svou šanci.

I když má ve dvaceti letech stále vše před sebou, hlavní je pro ni momentálně zdraví. Po dvou operacích kolene je vděčná za každý vydařený zápas.

IVETA MIČINÍKOVÁ trpělivě čeká na šanci v dresu Poruby. Levoruká Slovenka by už brzy měla nechat opět naplno rozvinout svůj velký talent. Ten nejlepší asi odehrála v ruské Astrachani, kde si čtyřmi vstřelenými góly pořádně zvedla sebevědomí. To jí jistě přišlo vhod i v posledním interligovém utkání, ve kterém DHC Sokol Poruba zdolal po velkém boji Michalovce 28:27 (15:10).

„Byl to souboj posledního českého a slovenského mistra, což hovoří za vše. Pro každou hráčku je takový zápas výjimečný a moc se na něj těší. Nám se hlavně v úvodu hodně dařilo, hrály jsme na sto dvacet procent," uvedla levoruká házenkářka, která k výhře svého týmu přispěla jedním gólem. Celkem jich už v Interlize nastřílela na podzim třináct.

Poruba ve šlágru 9. kola Interligy dlouho vedla rozdílem šesti až sedmi gólů, v závěru ale o slibný náskok přišla. „Hodně nám chyběla Lucie Uhráková, který kvůli zranění zad musela ze zápasu odstoupit. To bylo hodně viditelné, že se s její absencí hlavně v obraně nemůžeme vyrovnat. Navíc Michalovce nejsou moc zvyklé prohrávat, takže v závěru to byly velké nervy. Jsme rády, že se šťastným koncem pro nás."

Sama měla z osmé výhry v sezoně velkou radost. A to nejen proto, že nastoupila proti svému bývalému klubu. „Motivaci jsem měla obrovskou. Navíc na utkání přijeli i rodiče, takže jsem se chtěla ukázat."

Jedna z nejtalentovanějších slovenských házenkářek z poslední doby věří, že bude dostávat na palubovce stále větší prostor. Ostatně proto odchovankyně Bytči do Ostravy přišla. „Interligu máme rozehranou velmi dobře, tak věřím, že budeme v dobrých výkonech pokračovat," uvedla Mičiníková. Porubu čeká už v sobotu další náročný zápas v Interlize, když zajíždí do Partizánského.

Jak to vidí kouč týmu Ján Beňadik?

Nasazování Ivety do zápasů je třeba vždy citlivě zvážit. Její koleno není v takovém stavu, jak bychom si všichni představovali. Neustále se jí věnuje i náš fyzioterapeut Zdeněk Guřan. Často je to i o vlastních pocitech Ivety. Někdy mi přijde, že to je hlavně o její hlavě, jak se cítí a podobně. Před zápasem s Michalovci ale byla na Ivetě vidět velká chuť nastoupit, konečně měla na tréninku výborný pohyb, proto jsme jí dali šanci. Asi nejlepší zápas doopravdy předvedla v Rusku, kde ukázala, že hlavně v útočné fázi může být pro tým velkým přínosem.