Tým nejprve týden trénoval v Ostravě, kde došlo i na jedno zajímavé zpestření. „Využili jsme toho, že trénujeme v jedné hale s judisty ostravského Baníku a absolvovali jsme s nimi jeden trénink. Pro holky to bylo příjemné zpestření," uvedl kouč Ján Beňadik.

Pořádně do těla pak dostaly obhájkyně bronzových medailí z mezinárodní interligy o týden později na kondičním soustředění v hotelu Odra na Ostravici. „Trénovali jsme v tělocvičně a využívali samozřejmě i nádherných terénů Beskyd," poznamenal Beňadik.

Porubský celek si tak vyšlápl třeba na Lysou horu. „Tuhle túru jsme absolvovali v tempu, takže jsme to brali jako klasický trénink," poznamenal Beňadik s tím, že byl spokojený i s časem patnáctikilometrového výšlapu.

Asi nejnáročnější trénink čekal na hráčky na závěr soustředění, kdy se konal už tradiční výběh na horu Smrk. „Nejlepší čas měla Míša Hrbková, která zvládla 3,15 kilometru za 28, 32 minuty. Ale pochvalu zaslouží všechny holky. Všechny to vyběhly do 40 minut," řekl Beňadik.

Kromě tréninků se během soustředění tradičně tmelila i parta, na kterou budou chtít v Porubě v příští sezoně hodně sázet. „Jeden večer jsme měli grilovačku, jindy jsme zase hráli společenské hry," poznamenal Beňadik.

V minulém týdnu už tým zahájil herní část přípravy, kdy sehrál dva dvojzápasy s polským celkem Ruch Chrozow a Olomoucí. „tyhle čtyři zápasy nám hodně pomohli v dalším směrování přípravy. Je pozitivní, že se holky pomalu začínají sehrávat a vstřebávat i naše pokyny, jak bychom chtěli v příští sezóně hrát. Atmosféra je zatím velmi dobrá, holky prostě dobře reagují na podněty, které jsme do tréninku zařadili. Nyní je před námi poslední ostrý týden, který zakončíme dvojzápasem v Olomouci. Poslední dva týdny přípravy už absolvujeme i s juniorskými reprezentantkami a budeme formu vylaďovat na začátek interligy," uvedl Beňadik.

Radost má z toho, že se vedení klubu podařilo dohodnout přátelský zápas, ve kterém ve čtvrtek 15. srpna od 17.30 hodin vyzve DHC Sokol Poruba špičkový evropský celek, vídeňské Hypo. Ve středu 21. srpna pak čeká na Porubu další náročný přípravný zápas, ve kterém v Hodoníně změří síly s rumunským klubem Baia Mare. „Jsme rádi hlavně za dohodnutí utkání s rakouským Hypem, které se představí ostravským fanouškům. I kvůli nim se na zápas hodně těšíme. Bude to velmi zajímavá konfrontace," dodal Beňadik.

Jasno je také o tom, že DHC Sokol Poruba bude v tomto roce startovat v Challenge Cupu, kdy ale do bojů zasáhne až v příštím roce, protože je nasazený mezi šestnáctkou nejlepších.

JAK SI VEDLA PORUBA V PŘÍPRAVĚ?
Úterý:

Ruch Chorzow - DHC Sokol Poruba 32:29 (16:15).
DHC Sokol Poruba: Roháčková, Doláková Maiwaelderová 1, Šteffanová 2, Poznarová 7, Polachová 3, Mýlková, Lešková, Adámková 4, Minarčíková 3, Hrbková 5/2, Rechtorisová 2, Osinová 2, Chovancová.

Ruch Chorzow - DHC Sokol Poruba 30:24 (17:14).
DHC Sokol Poruba: Bártová, Roháčková Maiwaelderová, Šteffanová 3, Poznarová 4/3, Polachová, Mýlková 1, Lešková, Adámková 5, Minarčíková 3, Hrbková 7, Rechtorisová, Osinová, Chovancová 1.

Pátek:

DHC Sokol Poruba - Olomouc 26:27 (12:14).
DHC Sokol Poruba: Bártová, Doláková Maiwaelderová 1, Poznarová 5/1, Mýlková 1, Hrbková 5/2, Rechtorisová 1, Adámková 7, Minarčíková 1, Šteffanová 1, Lešková 1, Osinová, Polachová 1, Chovancová.

DHC Sokol Poruba - Olomouc 33:22 (17:11).
DHC Sokol Poruba: Roháčková, Doláková Maiwaelderová 1, Poznarová 5/2, Mýlková 1, Hrbková 8, Rechtorisová 2, Adámková 7, Minarčíková 1, Šteffanová 2, Lešková, Osinová 2, Polachová 1, Chovancová, Uhráková.