Jeho snaha o pokoření 230 centimetrů přišla vniveč, Janků stačil jen na laťku ve výšce 224 centimetrů. I tak si v noci ťukne šampaňským. "Ale to kvůli skvělým výkonům Kačky, skákala výborně," řekl novinářům.

S jeho výkony už to taková sláva nebyla. "Nemůžu říct, že bych byl nespokojen, já se teď už připravuju na konec sezony. Chtěl jsem prolomit 230, ale byly tam technické problémy. Šoupu nohu, je to složitější na vysvětlení, prostě technicky to ještě není tak, aby mi to dovolilo jít nahoru," tvrdil Janků.

V Ostravě bojoval vlastně na dvou frontách. Na opačné straně stadionu totiž zářila jeho přítelkyně Baďurová, která v soutěži tyčkařek lámala české rekordy a zle prohnala největší hvězdu mítinku Jelenu Isinbajevovou.

"Samozřejmě, že jsem to sledoval. A dost jsem se tím díváním vyšťavil," smál se Janků. "Asi dneska bude čas i na šampaňské, takový výkon si ho prostě i uprostřed sezony zaslouží. Musí se to oslavit, Kačka málem porazila Isinbajevovou. Já jsem za ní dneska zaostal," uznal Janků.

Dvaatřicetiletý výškař pražské Dukly už má v kapse limit na mistrovství světa, k němu teď směřuje celou přípravu. Další fázi absolvuje o víkendu na republikovém šampionátu v Třinci, kde znovu hlásí útok na 230 centimetrů. "Nebude tam taková konkurence, já se budu moct více soustředit sám na sebe. Doufám, že technicky to bude zase o něco lepší," řekl Janků.