„Troufám si tvrdit, že na ocenění nejlepšího beachvolejbalového páru sezony jsme si věřili. Ale Síň slávy Českého volejbalu je úplně jiný příběh. Je to pro nás obrovská čest a současně i určitá zodpovědnost, protože bychom měli tomuto ocenění dostát a jako osobnosti se i chovat a nadále vystupovat. Chtěli bychom třeba už na turnaji v Ostravě a blížící se olympiádě naším výsledkem dokázat, že si toto ocenění zasloužíme,“ přiblížil Ondřej Perušič ambice světových šampionů.

Konkurenci v Dolních Vítkovicích budou mít opět velkou, na turnaji J&T Banka Ostrava Beach Pro 2024, který je součástí světové série Elite 16, mají všechny páry poslední možnost získat body pro kvalifikaci na letošní hry do Paříže. Nasazenými jedničkami jsou Švédové David Åhman s Jonatanem Hellvigem, dvojkami norští olympijští vítězové Anders Berntsen Mol a Christian Sandlie Sorum, kteří turnaj vyhráli už třikrát (2019, 2022, 2023).

Turnaj Pro Tour kategorie Elite v plážovém volejbale J&T Banka Ostrava Beach Pro, 26. května 2022 v Ostravě. Barbora Hermannová z České republiky.
Od vysoké pece pod Eiffelovku: ostravská pláž zažije boj o olympiádu. Těšíte se?

Čeští mistři světa, kteří mají už start na olympiádě jistý, do něj vstoupí jako trojky, s divokou kartou si hlavní soutěž zahrají také Jakub Šépka a Jiří Sedlák. Další mladá dvojice David Westphal a Tadeáš Trousil bude s divokou kartou o postup bojovat v kvalifikaci 5. června. Nebude to nic snadného, usilovat o čtyři volná místa v elitním turnaji budou i vítězové minulých ročníků Nizozemci Robert Meeuwsen s Alexanderem Brouwerem (2021) nebo Španělé Pablo Herrera a Adrián Gavira (2018).

Na koho se ještě fanoušci mohou těšit v soutěži mužů? Třeba na katarské sympaťáky Ahmeda Tijana a Cherifa Younousse i loňské bronzové medailisty Milese Partaina a Andrewa Beneshe z USA.

Turnaj Pro Tour kategorie Elite v plážovém volejbalu, čtvrtfinále muži, 3. června 2023 v Ostravě. (střed) Marek Pakosta, předseda Českého volejbalového svazu, a Marek Tesař (RAUL!).
Marek Tesař o beachi v Ostravě: Jde o velkou párty a krásný sport

Nasazenými jedničkami v soutěži žen jsou loňské vítězky Ana Patrícia a Duda z Brazílie. Mezi účastnicemi nebudou chybět jejich krajanky Barbara a Carol, Kanaďanky Melissa Humana-Paredes a Brandie Wilkerson nebo Němky Cinja Tillmann aSvenja Müller. Hlavní soutěž si s divokou kartou zahraje také ostravská rodačka Barbora Hermannová s Marií-Sárou Štochlovou.

„Pro Barboru a Marii-Sáru půjde o rozhodující faktor v boji o olympiádu. V tuto chvíli se totiž nacházejí těsně pod čarou a samotná účast v elitní šestnáctce zaručuje vysoký bodový příděl. Každé vítězství pak jejich šance zvyšuje,“ vysvětlil Marek Pakosta, předseda Českého volejbalového svazu.

Divokou kartu do kvalifikace, která se odehraje ve středu 5. června, dostaly mladé Češky Kylie Neuschaeferová a Markéta Svozilová. Na koho mohou narazit? Na bývalé světové dvojky a australské stříbrné olympioničky Mariafe Artacho del Solar a Taliqua Clancy i medailistky z předchozích ročníků turnaje, Brazilku Ágathu Bednarczuk, Kanaďanku Heather Bansley nebo Švýcarky Anouk Vergé-Dépré a Joana Maeder.

J&T Banka Ostrava Beach Pro, 27. května 2022 v Ostravě, české jedničky Barbora Hermannová (vpravo) a Marie-Sára Štochlová.
Podívejte se: Světové krásky opět zazáří na pláži pod vysokou pecí. Těšíte se?

J&T Banka Ostrava Beach Pro 2024

Nasazené páry v turnaji mužů:

1 – Åhman a Hellvig (Švéd.), 2 – Mol a Sørum (Nor.), 3 – Perušič a Schweiner (ČR), 4 - Boermans a de Groot (Niz.), 5 - George a Andre (Braz.), 6 - Evandro a Arthur (Braz.), 7 - Ehlers a Wickler (Něm.), 8 - Cottafava a Nicolai (It.), 9 - van de Velde a Immers (Niz.), 10 - Partain a Benesh (USA), 11 - Cherif a Ahmed (Katar), 12 - DK Šépka a Sedlák (ČR).

Nasazené páry v turnaji žen:

1 - Ana Patrícia a Duda (Braz.), 2 - Hughes a Cheng (USA), 3 - Carol a Barbara (Braz.), 4 - Melissa a Brandie (Kan.), 5 - Stam a Schoon (Niz.), 6 - Gottardi a Menegatti (It.), 7 - Xue a X. Y. Xia (Čína), 8 - Tina a Anastasija (Lotyš.), 9 - Scoles a Flint (USA), 10 - Hüberli a Brunner (Švýc.), 11 - Müller a Tillmann (Něm.), 12 - DK Hermannová a Štochlová (ČR).