Po blokaři Vladimíru Sobotkovi, který už v květnu posílil mistrovské České Budějovice, odchází také reprezentační smečař Aleš Správka a po jedenácti letech v Ostravě se vrací do Liberce. Tam se setká s americkým smečařem Ryanem Burrowem, který v minulosti také působil v Ostravě.

„Na ukončení spolupráce jsme se domluvili s Přemyslem Kubalou, který neuspěl ve výběrovém řízení na místo trenéra," vysvětlil manažer ztrátu zkušeného blokaře, který už má v beachi téměř jistou účast na olympiádě a po ní zřejmě ukončí hráčskou kariéru. „Na nižší finanční podmínky, které nabízíme, nepřistoupil nahrávač Zdeněk Haník a rozhodl se úplně skončit s volejbalem," objasnil Zedník další odchod.

Dobrá zpráva je, že tým i v příštích dvou sezonách povede trenér Zdeněk Šmejkal, současný asistent u české reprezentace. Smlouvu má i slovenský reprezentační univerzál Peter Michalovič. „To je pro nás důležité. Tím, že oba zůstávají, nebudeme na sestup," věří manažer klubu.

Současný kádr dále tvoří blokař Tomáš Široký, smečaři Dominik Fořt, Richard Mauler a Adam Záhorský, který je v širším výběru české reprezentace. „A do týmu se vrací smečař Jan Rodek," prozradil Zedník. Otazník zatím visí nad liberem Janem Václavíkem. „Máme zájem, aby zůstal, a jednáme s ním o prodloužení smlouvy," uvedl manažer.

Vedle finančních otázek ho teď nejvíc zaměstnává složení nového kádru. „Intenzivně jednáme ohledně nahrávače a dalších hráčů, kteří doplní tým, abychom mohli hrát extraligu. Posily kvalit Aleše Správky to ale nebudou, spíš se rozhlížíme po našich odchovancích, kteří odešli jinam, ale s klubem jsou svázáni," vysvětlil manažer.

Vše by mělo být jasné do 
6. srpna, kdy ostravští volejbalisté po letní pauze zahájí společnou přípravu. Základní část nového ročníku extraligy bude jen dvoukolová a odstartuje 20. října.