Na letošním úspěchu se podílel tým ve složení Jan Petzuch, Jiří Svoboda, Zdeněk Krčmář (všichni do 50 kg), Patrik Lukáš, Daniel Tatrin (oba do 55 kg), František Šmehlík, Ondřej Kubičina, Jan Filip (všichni do 60 kg), Tomáš Kohn, Jan Hefka (oba do 66 kg), Ondřej Kičmer, Otto Matyáš (oba do 73 kg), Ladislav Hefka, Ondřej Pavlík (oba do 81 kg), Ondřej Dvorský, Tomáš Kotyk (oba do 90 kg), Jan Pravda (nad 90 kg).

V posledním, 4. kole I. ligy, které o víkendu hostilo Brno, se dorostenci Baníku utkali postupně s SJ Litoměřice (2:6), USK Praha (1:6), JK Jablonec (5:2), SKKP Brno (2:4) a JK Olomouc (5:3). „Kdyby se nám podařilo porazit domácí Brno, mohli jsme pomýšlet na bronzovou medaili, ale hned v prvním utkání s Litoměřicemi se zranil Dvorský, který v dalších zápasech citelně chyběl. I tak ale kluci podali výborný výkon a do každého zápasu šli s nasazením. I s favority jako byly USK a Litoměřice předvedli pěkné judo, i když výsledky jednotlivých zápasů tomu neodpovídají,“ hodnotil závěrečný turnaj na jihu Moravy trenér Jan Štefánik.

Příští rok budou v dorosteneckém týmu Baníku chybět čtyři opory. „Kohn, Kičmer, Dvorský a Ladislav Hefka nebudou moci nastoupit kvůli věku, ale máme z čeho družstvo doplnit a věřím, že v nejbližších letech medaili vybojujeme. Vždyť starší žáci 1.JC Baník Ostrava se před dvěma týdny stali přeborníky České republiky a část z nich už v dorosteneckém družstvu nastupuje,“ vysvětlil Štefánik s tím, že čtvrté místo dorostenců završilo úspěšný podzim judistů Baníku, jehož družstvo mužů se po roce díky vítězství v I. lize opět probojovalo do extraligy. (dop)