Jedna z organizátorek Karin Vavrečková si první týden akce, které se zúčastnilo přibližně tři tisíce hráčů, pochvalovala. „Už loni jsem si dělala nějaké poznámky, které jsem chtěla letos změnit, což se povedlo. Pár věcí jsme tam museli řešit, ale myslím, že jsme to úspěšně zvládli. Přece jen to neděláme poprvé," těšilo Vavrečkovou stejně jako to, že účast opět stoupla.

„Měli jsme zhruba o 25 týmů více než loni, takže věříme, že v tomto trendu budeme pokračovat i v budoucnu," dodala Vavrečková.

Teď se čtyřiadvacetiletá obránkyně do turnaje zapojí i jako hráčka, protože FBC bude v každé z kategorií mít dvě družstva. Mezi ženami obhajují loňský triumf Vítkovice. „Poskládali jsme dva stejně silné celky, tak uvidíme. Chceme si vyzkoušet určitý styl hry a systém, i když jen tak zlehka. Výsledky pro nás nebudou hrát roli," popsala Karin Vavrečková.

Podobně k turnaji přistoupí i jejich mužští kolegové, kde před rokem triumfoval tým Přemožitelů. „Samozřejmě už to bereme jako součást přípravy. Máme velmi široký kádr, je tam několik hráčů na zkoušku, takže každý ví, že se musí ukázat, aby si své místo pro sezonu vydobyl," prozradil trenér mužského celku Martin Smeták.

K dispozici už bude mít letní posily Jakuba Mendreka, Jana Daniše či Jana Křivu. Naopak chybět ještě bude navrátilec do FBC Martin Ostřanský. „Mám ještě nějaké povinnosti ve Švýcarsku s úřady, takže pokud půjde vše, jak má, do Ostravy přijedu na začátku července," vysvětlil Deníku zkušený útočník, který pamatuje začátky Ostrava Cupu.

„Vzpomínek mi už ale moc nezůstalo," směje se Ostřanský. „Přece jen jsem tady hrál naposledy někdy před nějakými třinácti lety. Tehdy to byl malý turnaj, který sloužil hlavně pro zábavu. Dnes, co jsem slyšel, už je to bráno i jako součást přípravy," vykládá Martin Ostřanský.

Hrát se opět bude v Trojhalí a v halách Sarezy, Varenská a ČPP Aréně. „Je to ale také takové zpestření. Nicméně po turnaji pokračujeme v dál letní přípravě, která končí 24. června. Sejdeme se zase o měsíc později, kdy se začneme připravovat na Czech Open. Na ten se těšíme, protože budeme hrát tu nejvyšší kategorii. Ta nás prověří," dodal Martin Smeták.