Do finálové série, která se hraje tři vítězná utkání, vstupují v roli mírných favoritů Ostravané, kteří v základní části obsadili druhé místo, zatímco Brňané byli po dvaadvaceti kolech „až" pátí.

Jenže Jihomoravané dokázali nejprve ve čtvrtfinále vyřadit vrstevníky Tatranu Střešovice (3:1 na zápasy) a v boji o finále vyřadili pražské Bohemians, vítěze základní části. Rozhodující pátý zápas vyhráli především díky povedené třetině, kterou vyhráli 4:1 a celý zápas 7:5. „V poslední části rozhodujícího zápasu kluci předvedli heroický výkon a navíc ustáli závěrečný tlak Bohemky," tetelil se radosti kouč Brna David Kyzlink.

Brno sice v základní části Remedicum ani jednou neporazilo, přesto si však na Koutného celek věří. „Ostravu beru daleko jako přijatelnějšího soupeře než pražské Future. Umíme na ně zahrát a jejich herní styl nám sedí. Jestli budeme hrát stejně jako v celém play-off, pak můžeme pomýšlet i na výhru v celé sérii," uvedl pro web Brna Jakub Mendrek, nejproduktivnější hráč týmu.

Ostravané na cestě do finále měli přece jen méně zastávek, ve čtvrtfinále si v ostravském derby poradili s Vítkovicemi ve třech zápasech a jen o jedno utkání víc museli zvládnout v semifinále proti Future. Před prvním finále měli k dobru o dva dny víc na odpočinek. „Kluci jdou odhodlaně za svým cílem. Trénuju strašně dlouho a ještě jsem se nesetkal s takovým družstvem, které by šlo tak cílevědomě za vítězstvím," prohlásil už v týdnu, rovněž na klubovém webu, trenér Ostravy Petr Koutný.

On sám věřil, že zrovna Brno bude jejich letošním posledním soupeřem. „Před semifinále jsem Michalu Jedličkovi, trenérovi Bohemians, říkal, že to budou mít těžké. Tehdy se jen smál. Ale já dobře vím, že výkonnost Bulldogs je na vysoké úrovni," dodal Petr Koutný.

První zápas finálové série se hraje v ostravské hale Sareza v Hrušovské ulici v sobotu 30. března od 20 hodin, zápas s pořadovým číslem dvě je na programu o den později v 15 hodin.

Vzájemné zápasy v základní části:

25. listopadu 2012:

itelligence Bulldogs Brno – FBC ČPP Remedicum Ostrava 5:7 (2:2, 1:2, 2:3)

Branky: 12. a 59. Jakub Fojta, 40. a 60. Filip Hemala, 17. Adam Konečný – 8. a 58. Dan Kašovský, 10. Jan Kolajta, 23. Ondřej Vítovec, 25. Jan Křiva, 53. Tomáš Svačinka, 53. Patrik Ožana. Rozhodčí: Veselý, Kyjovský. Vyloučení: 1:4. Využití: 1:0. Diváci: 75. Hráno 25. listopadu 2012.

FBC ČPP Remedicum Ostrava – itelligence Bulldogs Brno 4:3 po pr. (0:0, 2:2, 1:1 – 1:0)

Branky: 25. Kamil Peřka, 26. Marcel Balek, 46. Dominik Eichner, 62. Marek Lipový – 36. Jakub Mendrek, 39. David Hrazdira, 47. Filip Hemala; Rozhodčí: Ďopan, Hála. Vyloučení: 1:1. Bez využití. Diváci: 55. Hráno 24. února 2013.