Elitní rozehrávač Nové huti se na úspěchu, znamenajícím posun na osmé místo ligové tabulky, podílel 14 body, pěti doskoky a čtyřmi asistencemi. „Bylo to hlavně o naší vůli. Opravdu jsme moc chtěli vyhrát," řekl Číž.

Po domácí výhře nad Svitavami měli hráči Ostravy velkou motivaci znovu zabrat. „Byli jsme pořádně nahecovaní," přiznal Číž, který si momentálně pochvaluje složení týmu, který začal podávat kvalitní výkony.

OČIMA TRENÉRA
„Adam je pro nás klíčovým hráčem. Když nám na začátku sezony pár zápasů chyběl, bylo to hned znát. Bez něj to vždy drhne, hlavně v útoku. Po příchodu Srba Igrutinoviče má volnější ruce, není na vše sám, nemusí se pouštět do těžkých střel a může s větším klidem dirigovat hru. V posledním domácím zápase se Svitavami dal sice jen sedm bodů, ale přidal devět asistencí. Pro mě je to, jako by dal třicet bodů. A taky při sobotní výhře v Kolíně byl pro nás nepostradatelný." 
Dušan Medvecký, kouč NH Ostrava

„Tým si po příchodu dvou Srbů sedl. Jsme silnější. Na hřišti jsme si začali více vyhovovat," podotkl Číž, který v závěru v Kolíně proměnil oba trestné hody a rozhodl. Podle jeho slov bylo důležité, že domácí nepustili do žádného bodového trháku.

„Když nám něco nevyšlo, Kolín rychle bodoval a trochu odskočil, tak jsme na jejich sérii dokázali reagovat a hned ji zastavit. Nenechali jsme je jít do žádného trháku, což rozhodlo. Na konci jsme je přehráli," pokračoval Číž.

„Nepodařilo se nám dostat do rytmu a odskočit. Ve třetí čtvrtině jsme se trápili v útoku, v ní jsme si nevytvořili žádné jednoduché zakončení. To, že Ostrava zůstala na dostřel, nás stálo vítězství," měl jasno kolínský Štefan Ličartovský.

Další utkání sehraje Ostrava v sobotu od 17.30 hodin, kdy hostí v domovské hale Tatran poslední Brno. „Každý si řekne, že je musíme přejet, Brno je ale nebezpečné. Nedávno zlobili v Děčíně, doma porazili Opavu. Nečeká nás lehký zápas. Musíme hrát koncentrovaně," dodal Adam Číž.

Pro zvětšení obrázku na něj klikněte