Přípravu zahájí svěřenci trenéra Jiřího Kekrta 9. července.

Kádr Baníku doznal v období dovolených několika změn. O posilách týmu jsme informovali již dříve, takže jen stručně shrneme, že kádr posílili Slováci Faith s Farkašovským, Pavlíček se vrátil z hostování ve Frýdku a na post rozehrávače dorazil z Polska Kieliba. Poslední novinkou je příchod Vojtěcha Petrovského z Frýdku- Místku, dvojnásobného nejlepšího střelce extraligy, za něhož Karvinští do Frýdku poslali pivota Romana Požárka. „Roman dostane ve Frýdku určitě více příležitostí, než dostával u nás po svém zranění, a má možnost zde vyniknout, dostat se do formy. Poté se vrací zpět k nám, stejně jako Petrovský do Frýdku,“ vysvětlil manažer karvinského klubu Miroslav Pelech. Součástí této hráčské výměny mezi oběma kluby je i odchod Radka Kružíka. „Tím se nám kádr ustálil na zhruba devatenácti lidech, kteří půjdou do letní přípravy. Všechny posily k nám přišly s cílem konfrontovat se s mezinárodní klubovou házenou a my od nich čekáme, že na svých postech budou vynikat. Nejedná se totiž o žádné druhořadé hráče,“ upozornil dále Pelech.

Karvinský Baník v létě především uvolňoval své borce na hostování do okolních klubů. Miroslav Rachač by měl být uvolněn do Kopřivnice, která o něj projevila zájem, na přestup do Hranic odešel R. Brůna, jenž se vrátil z Polska, do stejného týmu míří na hostování rovněž Jan Szymon. Stejně tak by v Hranicích měli zakotvit i junioři Martin Weglorz a Tomáš Galuszka, o Nikosi Floksovi se jedná. První dva absolvují v Hranicích herní testy. Dalšími změnami jsou odchody Radka Sliwky do Frýdku, Jaroslava Dyby do Vítkovic a Tomáše Bajgara do Polanky n. O. Poslední dva se ovšem jen vracejí do svých mateřských klubů. „Naší snahou bylo, aby se hráči z juniorky, kteří se nevejdou do kádru A–mužstva, uchytili v extraligových klubech a tento cíl se nám podařilo naplnit,“ pochvaloval si úspěšná letní jednání manažer Pelech s tím, že vybrané talenty bude vedení klubu nadále sledovat v extraligových klubech. To se třeba týká i Josefa Diviše, který dává momentálně přednost studiu v Brně, a tak nejspíš odejde buď do Brna, nebo do týmu nováčka extraligy z Hustopečí. Do prvoligového Zlína se zase vrátil Kočí, další naděje z juniorky. „Myslím, že pro všechny je forma hostování v extraligových klubech nejlepší volbou, když už nám nepovolili start naší juniorky v nejvyšší soutěži. Mladí hráči musejíí výkonnostně růst a získávat zkušenosti, jinak herně zakrní,“ zakončil Pelech.

 

Kádr Karviné:

Brankáři: Marjanović, Mrkva, Lefan (junior) Pivoti: Bednařík, Indjić Levá křídla: Heinz, Mrózek, Vala (junior) Levé spojky: Plšek, Farkašovský Střední spojky: Kieliba, Petrovský, Korňan, Kavka (junior) Pravé spojky: Kuzo, Šulc Pravá křídla: Kubis, Pavlíček, Faith