„Start na LOHM v Buenos Aires byl mým snem už několik let. Poslední rok byl po události, která se stala mému bratrovi Honzovi (zkolaboval na tréninku fotbalistů Klimkovic), neuvěřitelně těžký. Na více jak půl roku jsem vypadla vlastně z tréninkového procesu a nevěděli jsme, co bude dál, protože do dnes nemáme zprávu z genetiky, co se vlastně bratrovi stalo a jestli to nemám například i já a musela jsem se šetřit,“ řekla Deníku z Jižní Ameriky.

„V situaci, kdy můj tým je má rodina, to ovlivnilo obrovsky mou přípravu. Proto samotný postup na základě dvanáctiměsíční kvalifikace jsem brala jako obrovský úspěch,“ dodala.

Mezi jednotlivci Švábíková v těžké skupině neprorazila, prohrála úvodní zápas s neznámou soupeřkou ze Singapuru Hooi, skončila druhá a těsně nepostoupila. „Zaskočila mě a já na to nedokázala reagovat,“ přiznala a poukázala na fakt, že Hooi si v dalších zápasech zranila kotník, ale i přesto dokázala postoupit do semifinále.

Karolina Oktobeerfest, 13. října 2018 v Ostravě.
OBRAZEM: Karolina Oktobeerfest bavil Ostravu

I přes vypadnutí ze skupiny byla v soutěži družstev zařazena do týmu Theta. „Naše výkony v základní skupině byly silně ovlivněny souběžně probíhajícím individuálním turnajem a tak i v našem týmu bylo vidět šetření se. Ale od vyřazovacích bojů, díky kvalitě, která v týmech byla, jelikož šlo o nejlepší juniorské hráče a hráčky světa, to byl totální nářez,“ prozradila Švábíková.

„Nám nevyšlo semifinále, kdy vše bylo proti nám, včetně rozhodčích. Když se k tomu přidalo totální vyčerpání našeho klíčového hráče z Japonska, který ten den hrál maratónské semifinále dvouhry kluků, tak jsme prohráli. Díky neuvěřitelné bojovnosti jsme pak ale zvládli zápas o třetí místo a i podle reakcí ostatních výprav, tyto medaile mají obrovskou cenu. I funkcionáři z vyspělých badmintonových zemí se opravdu z ní velmi radují,“ vysvětlila talentovaná sportovkyně, která se v úspěšné čtyřhře představila po boku Brazilky Jaqueline Lima.

„Musím říct, že ve dvouhře jsem ve svých minisoubojích evropské hráčky vždy porazila a s kvalitními asijskými jsme se opravdu držela velmi dobře. Ve čtyřhře až na jeden minizápas jsme snad vše s Brazilkou vyhrály. Jsem šťastná za získanou krásnou medaili a užívám si to. Je to euforie,“ vzkázala Tereza Švábíková z Argentiny.

Mineralogická burza 13. října 2018 v Ostravě.
Mineralogická burza v Ostravě: Od pravěkých kostí až po drahokamy