„Jsme spokojeni, 264 běžců je slušný počet. Navíc nám poslední dobou v Kobeřicích přeje i počasí, takže šlo o povedený závod, který organizátoři zvládli na výbornou," pochvaloval si ředitel závodu Hubert Jašek. „Tradičně startovalo mnoho Poláků. Těch bylo tak čtyřicet procent ze všech běžců, ale na startu byl i jeden Ital a dva Angličané," dodal Jašek.

Výsledky

Kategorie A – muži do 39 let:
1. Jakub Zemaník (SSK Vítkovice) – 1:05,53 hod., 2. Aleš Miko (SSK Vítkovice) – 1:07,03 hod., 3. Vojtěch Schneider (SSK Vítkovice) – 1:07:21 hod.

Kategorie B – muži do 49 let:
1. Tomasz Wrobel (MKS Centrum Dziegielów) – 1:08:51 hod., 2. Aleš Velička (Julboway) – 1:12,43 hod., 3. Grzegorz Szymura (Leszczynki) – 1:12,58 hod.

Kategorie C – muži do 59 let:
1. Andrzej Grzesik (Zawisza Stara Kuznia) – 1:14,45 hod., 2. Rosťa Kolich (BK SAK Karviná) – 1:15,34 hod., 3. Petr Škrabánek (MK Seitl Ostrava) – 1:17:05 hod.

Kategorie D – muži do 69 let:
1. Tadeusz Jasek (PZWLA Toruň) – 1:18,33 hod., 2. Jan Denca (LKS „Zryw" Rudnik) – 1:20,41 hod., 3. Stefan Sikora (Beskidek) – 1:24,48 hod.

Kategorie E – muži nad 70 let:
1. Nikolaos Tsametis (BK SAK Karviná) – 1:50,39 hod., 2. Karel Stuchlík (PBK Kravaře) – 2:19,48 hod.

Kategorie F – ženy do 34 let:
1. Andrea Krstevová (SSK Vítkovice) – 1:25,52 hod., 2. Ivana Zbořilová (MK Seitl Ostrava) – 1:27,42 hod., 3. Jana Matějíková (TJ LIGA 100 Olomouc) – 1:30,17 hod.

Kategorie G – ženy nad 35 let:
1. Jitka Hudáková (Trenčín) – 1:25,02 hod., 2. Iva Pachtová (MK Seitl Ostrava) – 1:31,28 hod., 3. Lenka Hájková (VZS Ostrava) – 1:33,44 hod.

Kondiční kategorie (10 km) muži:
1. Roberto Dimiccoli (UNIONE Sportiva) – 0:34,32 min., 2. Jan Turek (Sokol Opava) – 0:36,41 min., 3. Vít Palzer (Sokol Opava) – 0:38,30 min.

Kondiční kategorie (10 km) ženy:
1. Ludmila Trávníčková (PEPA Team Frýdek-Místek) – 0:48,32 min., 2. Agnieszka Rebisz (Racibórz) – 0:49,16 min., 3. Monika Motyková (Ostrava) – 0:51,11 min.

Kondiční kategorie (6 km) muži:
1. Karel Stuchlík (PBK Kravaře) – 0:26,39 min., 2. Ondřej Halfar (AO Kobeřice) – 0:27,55 min., 3. Dušan Matušek (MTB Kylešovice) – 0:27,57 min.

Kondiční kategorie (6 km) ženy:
1. Jaroslava Pokorová (SC Marathon Plzeň) – 0:26,02 min., 2. Barbora Lampová (Sokol Opava) – 0:27,44 min., 3. Andrea Bořucká (Štěpánkovice) – 0:27,44 min.

Chlapci 11 až 15 let (1300 m):
1. Filip Stromský (Štěpánkovice) – 0:04,21 min., 2. Martin Bořucký (Štěpánkovice) – 0:04,22 min., 3. Patrik Chovanec (Biatlon Poruba) – 0:04,44 min.

Dívky 11 až 15 let (1300 m):
1. Barbora Matíková (Sokol Opava) – 0:04,29 min., 2. Barbora Pokorná (SSK Vítkovice) – 0:04,32 min., 3. Veronika Stromská (Štěpánkovice) – 0:04,59 min.

Chlapci do 10 let (850 m):
1. Max Mrovec (AO Kobeřice) – 0:03,38 min., 2. Mikuláš Kubný (Kobeřice) – 0:03,47 min., 3. Matěj Borunský (POBO Opava) – 0:03,49 min.

Dívky do 10 let (850 m):
1. Barbora Holasová (POBO Opava) – 0:03,51 min., 2. Hana Maštalířová (Slezan Frýdek-Místek) – 0:04:09 min., 3. Anna Kubná (Kobeřice) – 0:05:47 min.

Jan Šimek