Ostravané znovu v utkání chudém na branky dokázali přece jen favorizovanějšího soupeře zaskočit, Mladou Boleslav na její půdě poprvé v sérii porazili 2:1 v prodloužení a ve čtvrtek večer už mohou stvrdit postup na vlastní palubovce.

O vítězství nakonec rozhodl ve čtvrté minutě nastavení po velké chybě Tomáše Kadlece vítkovický útočník Matěj Koňařík. „Je to pořád strašně vyrovnané, ale přece jen už máme o pořádný kus k postupu blíž, takže věřím, že to snad doma už dorveme," řekl po zápase vítkovický útočník Jan Šebesta. „A to, že dal gól Mates, je opravdu výborné, strašně mu to přeju, ale asi nejen já. Za výkon v tomhle zápase si to zasloužil," doplnil.

„Ten gól, který jsem v Boleslavi dal, bych rád věnoval svému taťkovi, který se zotavuje v nemocnici po operaci," prohlásil Matěj Koňařík, který si však myslí, že stále ještě není rozhodnuto. „Jsme sice teď ve větší pohodě, ovšem tohle může být ošidné," upozornil šťastný střelec branky, která znamená, že ve čtvrtek od 20 hodin bude na Dubině Mladá Boleslav čelit vítkovickému mečbolu.

Semifinále play-off extraligy florbalistů – 5. zápas:

Billy Boy Mladá Boleslav – 1. SC WOOW Vítkovice 1:2 pp (0:0, 1:1, 0:0 – 0:1)

Branky a nahrávky: 27. Gwuždž (Tadeáš Chroust) – 24. Hájek (Šebesta), 64. Koňařík. Rozhodčí: Černý, Janoušek. Vyloučení: 2:2. Bez využití. Diváci: 460. Vývoj skóre: 0:1, 1:1, 1:2. Muž zápasu: Matěj Koňařík. Stav série: (5:4 SN, 5:4, 2:3, 1:2, 1:2 pp)

Sestava Vítkovic: Souček – Heczko, Žydel, Matúš, Veltšmíd, Bräuer – Hubálek, Brus, Hájek, Řezanina, Šebesta – Hrubý, Žák, Koňařík. Trenér: Deus.