Smůlu měl v neděli oštěpař Jakub Vadlejch. Napotřetí se mu povedl dlouhý hod 84,79, kterým se dostal na první místo. Ovšem za ním byl ještě na řadě týmový kolega a mistr Evropy Thomas Röhler. Výkon 86,39 odsunul českého atleta na páté místo. Němec se stal nakonec vítězem celého klání, když se dostal až na 87,07. 

„Do závodu jsem šel s tím, že Thomase musím přehodit, to se nepovedlo, takže jsem nemohl počítat s lepším výsledkem. Je to trochu postavené na hlavu, ale je to tak, že když on bude první a já pátý, tak jako tým vyhráváme,“ konstatoval po závodě nejlepší český oštěpař.

Kontinentální pohár v atletice, oštěp muži, 9. září 2018 v Ostravě. Jakub Vadlejch z ČR z týmu Evropy.

„Cítil jsem, že ho můžu porazit a hodit daleko, ale na druhé straně jsem si byl vědom, že i těch 84 metrů může překonat. To se stalo. Škoda, že jsem nehodil 87 metrů,“ krčil rameny závodník Dukly, který předvedl nejdelší hod od letního zranění. „Trvalo to trochu déle, ale jsem zpátky a je to směrem k přípravě důležité. Můžu se do ní bez bázně a hany pustit a zase to rozbalit. Neposlouchám tělo a vrátilo se mi to. Je to zadostiučinění.“

Ogrodníková byla zklamaná

Jeho kolegyni oštěpařské Nikole Ogrodníkové závod nevyšel. Hodila jen 56,61, skončila až sedmá a zůstala daleko za svými letošními výkony. Po závodě za úsměvem skrývala zklamání.

Kontinentální pohár v atletice, oštěp ženy, 9. září 2018 v Ostravě. Nikola Ogrodníková.

„Celou sezonu jsem si držela stabilní formu a házela přes šedesát, tohle mě ale mrzí, protože mě to zkazilo průměr. Navíc jsem se chtěla doma ukázat. Trochu mě rozhodil první pokus, protože kdyby nebyl přešlap, tak se uklidním,“ litovala.

„Možná na mě trochu dolehla atmosféra, protože to tady bylo o dost silnější než třeba normálně na Zlaté tretře. To jsem ještě nezažila,“ dodala Nikola Ogrodníková. 

Na konci sezony byly k vidění skvělé výkony. Zazářila zejména Caster Semenyové, která v sobotu skončila druhá na čtvrtce (49,62). V sobotu skončila druhá na čtvrtce (49,62), v neděli se pak Jihoafričanka postavila na start osmistovky a soupeřkám nedala nejmenší šanci. Na své hlavní trati zaběhla skvělý čas 1:54,77.

Roli favoritky potvrdila skokem přes rovné dva metry ruská suverénka Maria Lasickeneová. Na stodesítce překážek kraloval její krajan Sergej Šubenkov v čase 13,03. Dvojité vítězství slavila kolumbijská skokanka Caterine Ibargüenová. Nejdřív ovládla svůj trojskok (14,76) a pak vypálila rybník i specialistkám na skok do dálky (693).