„Áčko Baníku přechází na individuální program a celý společný tréninkový plán na aktuální týden byl zrušen. Důvodem je vládní rozhodnutí o uzavření venkovních sportovišť,“ informoval mluvčí Baníku Marek Lorenc.

„Já s tím žádný problém nemám. Celou kariéru se kromě společných tréninků udržuju i individuálně, takže pro mě to žádná komplikace není. A myslím, že ani pro další kluky. Budu chodit běhat, těch aktivit se dá dělat více. Celkově je ta situace ale nepříjemná v tom, že vlastně vůbec nevíte, kdy se znovu začne hrát a jak dlouho to provizorium potrvá,” řekl brankář Baníku Jan Laštůvka.

„Člověk si uvědomí, že fotbal není středem světa a jsou důležitější věci. A je určitě důležitější, aby se teď šíření koronaviru eliminovalo a život se zase mohl pomalu vrátit do normálu,“ prohlásil kouč Baníku Luboš Kozel.

Ke stejnému kroku jako Baník přistoupily také druholigové Vítkovice. „Mládež netrénuje už od pátku, pokud jde o A-tým, tak jsme hráčům nařídili individuální trénink. Ve skupinách se nyní připravovat určitě nebudeme,“ sdělil předseda představenstva Vítkovic Roman Galač.