Přestože se Nové huti nepodařilo prodrat po 26 letech do finále, svěřenci trenéra Dušana Medveckého se i tak zapsali do historie. Ostravští přerušili sedmnáctileté čekání na medaili.

„Bezprostředně po porážce jsem byl strašně naštvaný. O to víc, že jsme měli na to, přes Prostějov přejít. Rozhodující zápas jsme ale vůbec nezvládli. Mrzí nás to," řekl kouč Medvecký.

„To, že nás porazil zrovna Prostějov, který to hrál vlastně v šesti sedmi lidech, je smutné. Byli jsme z toho hodně frustrovaní. Oni ale hráli moc dobře, na hranici svých možností."

I když jeho tým v klíčovém duelu o postup do finále padl o 22 bodů, fanoušci své miláčky opěvovali. Při přebírání bronzových medailí skandovali postupně všechna křestní jména těch, kteří se na cenném kovu podíleli.

NEJVĚTŠÍ ÚSPĚCHY*3x stříbro
1984, 1986, 1987

*6x bronz
1960, 1971, 1982, 1983, 1996, 2013
(Basketbalisté Ostravy vybojovali v letošní sezoně bronzové medaile nejen v lize, ale také v Českém poháru) 

A nezapomněli ani na toho, kdo je k nim jako trenér dovedl. Když se pár minut po utkání bavil Medvecký před prostějovskou halou se svým kamarádem Josefem Jelínkem, nejlepším střelcem ligové historie, se kterým vybojoval v roce 1999 titul v dresu Nového Jičína, musel kvůli bouřícím fanouškům hovor přerušit.

„Dušane, děkujem, Dušane, děkujem, Dušane, děkujem!" hulákala jedna z fanynek do amplionu. Okamžitě se k ní přidali ostatní. A byl to pořádný randál.

Do Prostějova se totiž v úterý vydala početná skupina ostravských příznivců. Jen na horní tribuně, vyhrazené pro hosty, jich neúnavně fandilo okolo stovky. Další byli rozprostřeni okolo palubovky.

„Fanoušci si finále zasloužili, protože byli daleko lepší než ti prostějovští. I z toho důvodu jsem zklamaný. Podporovali nás celou sezonu, na oba semifinálové zápasy doma vyprodali halu. A nebylo to rozhodně poprvé. Patří jim velký dík. I oni mají velkou zásluhu na tom, čeho jsme jako Nová huť dosáhli," vykládal Medvecký.

V kabině všem hráčům po porážce poděkoval. „Nemá cenu smutnit. Musíme se podívat na týmy, které jsme nechali za sebou. Pardubice, Děčín, Kolín a další. To, že jsme vybojovali po sedmnácti letech bronzové medaile, a dosáhli tak velkého úspěchu, nám teprve dojde," dodal Dušan Medvecký.

PRO ZVĚTŠENÍ OBRÁZKŮ NA NĚ KLIKNĚTE.