DUEL MUŽŮ

Utkání bylo podle předpokladů hodně vyrovnané. Šance si vytvářely oba týmy, ze všeho ale v první třetině vzešel pouze jediný gól, když v 15. minutě po střele Hájka fantasticky zakročil brankář Bauera, ale následovala dorážka Bräuera, na níž byl mladoboleslavský gólman krátký.

Byli to právě muži s maskou, kteří utkání vládli. Několika skvělými zásahy se totiž blýskl také vítkovický Souček. Větší příval branek přišel až v závěrečné třetině.

Superfinále play off Tipsport superligy - Technology florbal Mladá Boleslav - 1. SC TEMPISH Vítkovice, 14. dubna 2019 v Ostravě.

Nejprve navýšil náskok ostravského mužstva Besta, na což však zanedlouho odpověděl Natov, ale jednobrankový rozdíl nezůstal dlouho. Ve 48. minutě skóroval Hájek.

Vítkovice se pak zatáhly a nechaly hrát soupeře, který z mírného talku vytěžil snížení opět z hole Natova. V úplném závěru ještě padlo po gólu na obou stranách, na triumfu Vítkovic to ale už nic nezměnilo.

Technology Florbal MB – 1. SC TEMPISH Vítkovice 3:4 (0:1, 0:0, 2:3)

Branky a nahrávky: 45. Natov (Curney), 56. Natov (Curney), 60. Tokoš (Curney) – 15. Bräuer (Hájek), 43. Besta (Jastřembský), 48. Hájek (Rýpar), 60. Bräuer (Besta). Rozhodčí: Černý, Janoušek. Bez vyloučení. Diváci: 8546.

Mladá Boleslav: L. Bauer – Krzyžanek, Zakonov, Novák, Höffer, Řehoř – Bína, Curney, Natov – Tokoš, Tomašík, Tadeáš Chroust – Tomáš Chroust, Pluhař, Gruber – Novotný. Trenér: Pazdera.

Vítkovice: Souček – Rýpar, Nehera, Hubálek, Jan Šebesta, Malina, Herblich – Besta, Jastřembský, Delong – Hájek, Řezanina, Bräuer – Oborák, Sladký, Firda – Gattnar, Černý. Trenér: Brus.

DUEL ŽEN

Druhé domácí Superfinále, druhý mistrovský titul. Vítkovické florbalistky opět vládnou českému florbalu. Ačkoli ještě v 53. minutě nedělního vrcholného utkání celé sezony prohrávaly už o tři góly, nakonec pražský Chodov stejně jako před rokem porazily. Tentokrát 7:6 po prodloužení. Vítěznou branku vstřelila v čase 63:47 Zuzana Šponiarová.

Superfinále play off extraligy žen - 1. SC TEMPISH Vítkovice - FAT PIPE Florbal Chodov, 14. dubna 2019 v Ostravě. Na snímku radost Vítkovic.

Domácí hráčky se ujaly vedení gólem Šupákové, ale trefy Řepkové a Suché ještě do první přestávky výsledek zvrátily. Branka druhé jmenované přitom přišla jen patnáct vteřin před odchodem do šaten.

Ještě hůře bylo svěřenkyním Tomáše Martiníka ve 24. minutě, kdy se opět prosadila Řepková. Ostravanky však na začátku druhé poloviny duelu zabraly a góly Enenkelové a Troškové rychle srovnaly.

Poslední slovo ale měly ve druhé třetině přece jen Pražanky, kterým vedení vrátila Tožičková. To pak ve třetí části zvýraznily Plášková se Suchou, a už se zdálo, že je pro Vítkovice vše ztracené.

Domácí tým zásluhou Šupákové a Paloncyové rychle snížil na rozdíl jediné branky a prvně jmenovaná pak 31 vteřin před koncem srovnala na 6:6.

Nastavení ukončila po necelých čtyřech minutách přesnou ranou Šponiarová.

1. SC Tempish Vítkovice – FAT PIPE Florbal Chodov 7:6 po prodl. (1:2, 2:2, 3:2 - 1:0)

Branky a nahrávky: 7. Šupáková (Paloncyová), 31. Enenkelová (Ďuríková), 33. Trošková (Ďuríková), 53. Šupáková (Paloncyová), 54. Paloncyová (Enenkelová), 60. Šupáková (Krzywaková), 64. Z. Šponiarová (Enenkelová) – 11. Řepková (Svačinová), 20. Suchá (Svačinová), 24. Řepková (Plášková), 36. Tožičková (Hanzlíková), 46. Plášková (Frantíková), 49. Suchá (Řepková). Rozhodčí: Kostinek, Reichelt. Vyloučení: 3:1. Využití: 0:1. Diváci: 7431.

Vítkovice: Příleská – Ďuríková, Trošková, Novotná, Theimerová, L. Suchánková, Kolářová, Mikulová, Peterková – Šupáková, Paloncyová, Enenkelová – Husková, Planková, Krzywaková – Seevaldová, Z. Šponiarová, Boľová – Maděrová. Trenéři: Martiník, Dudešek a Velecký.

Chodov: Christiánová – Jiráková, Svačinová, Vrbová, Nosková, Tožičková – Frantíková, Pekárková, Jůzová – Suchá, Řepková, Plášková – Hanzlíková, J. Vávrová, Preisslerová – Belicová, P. Beránková, Peštová – Klímová. Trenéři: Marešová a Procházka.