„Od bronzu ho dělilo jen sedmnáct setin bodu, ten pokažený trojitý flip ho bude asi dlouho mrzet," ukázala trenérka Ivana Tokošová na skok, který její svěřenec umí, ale ve volné jízdě mu nevyšel.

Po krátkém programu byl Coufal pátý. „Zajel ho čistě a splnil všechno, co měl určeno – trojitého lutze, toeloopa i flipa," zdůraznila trenérka. Do druhé části soutěže šel český reprezentant z nejlepší rozjížďky. „Ve volné dostal od rozhodčích plus body za všechny komponenty. Celkem sto osmnáct, což je asi nejvíc v juniorské kategorii," připomenula Tokošová, že Coufal už několik sezon startuje i mezi seniory. Na minulém mistrovství ČR byl čtvrtý za Vernerem, Březinou a Kaškem.

A o víkendu v Linci byl nejlepší z Evropanů, medaile si rozdělili Američan Chen, Japonec Hino a Korejec Kim. „Navíc splnil body potřebné pro start na mistrovství Evropy seniorů," radovala se trenérka z dalšího úspěchu.

Mohlo by jím být i finále Grand Prix juniorů na začátku prosince v ruské Soči. To je však jen pro osmičku nejlepších, která vzejde ze žebříčku celého seriálu. A v něm má každý krasobruslař pouze dvě šance. První Coufal v Linci využil, druhá ho čeká na začátku října v chorvatském Záhřebu.

Připraven na sezonu je dobře, za sebou má i dvě soustředění v německém Oberstdorfu. „Pod Michaelem Huthem tam trénoval se staršími krasobruslaři i s Carolinou Costner. A na dobré cestě je i trojitý axel," prozradila trenérka BK LR Cosmetic.