„Konkurence bude velká,“ upozornil místopředseda Českého krasobruslařského svazu (ČKS) a předseda BK Ostrava Stanislav Žídek, že v obou sólových kategoriích jde o nominaci na lednové mistrovství Evropy v Moskvě.

Nezúčastní se jí ale Michal Březina, bronzový medailista z ME 2013. „Kritéria pro Evropu i únorovou olympiádu svými výsledky už dávno splnil a na obě akce je nominován. Vzhledem k tomu, že se připravuje v Los Angeles a ztratil by čtrnáct tréninkových dní, po dohodě s trenérem požádal svaz, aby v Košicích nemusel startovat.

Chceme, aby na obě akce byl dobře připraven, proto mu předsednictvo vyhovělo. Michal je navíc úplně jiná výkonnostní kategorie než další závodníci. Ti budou bojovat o to, kdo ho do Moskvy doprovodí,“ vysvětlil Žídek s tím, že na ME 2018 mohou startovat dva čeští muži a jedna žena.

Kvůli studijním povinnostem partnera bude na Slovensku chybět i taneční pár Nicole Kuzmichová a Alexandr Sinicyn, účastníci letošního ME v Ostravě. „Věkem jsou ještě junioři a mají šanci zúčastnit se světového šampionátu této kategorie na začátku března v Sofii,“ uvedl Žídek.

V Košicích se nepředstaví ani Anna Dušková a Martin Bidař, sedmá sportovní dvojice z ME 2017. „Anička po operaci přetrženého kolenního vazu a následné rehabilitaci by snad už příští týden měla vyjet na led a pak začnou pomalu trénovat,“ podělil se místopředseda ČKS o dobrou zprávu.

Loňské vítězství budou v Košicích obhajovat Jiří Bělohradský (Cheb), Michaela Lucie Hanzlíková (Karlovy Vary) a taneční pár Cortney Mansourová a Michal Češka (Děčín). „Kanaďanka Cortney konečně dostala české občanství, takže můžou startovat na olympiádě, kam se kvalifikovali už na podzim,“ řekl Žídek.

Náš region bude mít v Košicích tři medailová želízka – Jana Kurnika, Anetu Janiczkovou a Lucii Popkovou (všichni BK Ostrava).