„V krátkém programu bylo všechno na sto procent. I dnes jsem se cítil dobře, ale ne tak, jako včera,“ konstatoval po volné jízdě jednatřicetiletý rodák z Brna „Na začátku jsem do všeho šel, ale dal jsem do toho trošičku moc síly. Prostě jsem to přepálil a pak nebyl schopný udržet výjezd,“ viděl důvod pádů u čtverného salchowa a trojitého axela. „Zbytek programu nebyl tak špatný, zajel jsem ho stejně jako na Skate Amerika až na flipa. Toho budu muset natrénovat, už je to podruhé a trenér mě asi zabije,“ obával se návratu do Kalifornie reakce kouče Rafaela Arutjunjana.

Ostravské volejbalistky v této sezoně pod domácí sítí pokaždé uspěly. V 15. kole extraligy ji v sobotu ubránily i proti Přerovu.
Podívejte se, jedenácté ligové vítězství Ostrava urvala v koncovkách setů

„Byl jsem koncentrovaný, ale chyběla mi kontrola svých vlastních myšlenek. Chtěl jsem zajet všechno moc dobře, přemýšlel nad tím, co musím a nemusím udělat, a nekontroloval, co mi dělá tělo, proto jsem ty skoky na začátku trošku přepálil,“ hodnotil předvedený výkon.

Po návratu do Ameriky si dopřeje krátké volno. „Určitě aspoň víkend na zregenerování a zrelaxování, abych byl v hlavě fresh a neměl v ní bruslení každý den,“ prozradil Březina s tím, že hned poté bude pokračovat v přípravě. Jeho dalším závodem bude od 10. ledna mistrovství Evropy v estonském Tallinu a vrcholem sezony únorové olympijské hry v Pekingu.

Wozmen? Bezba! Kára? Putovní výstava fotografií, dokumentujících činnost Sportovního klubu vozíčkářu Praha, je do 3. prosince k vidění v Ostravském muzeu.
Sport na kolečkách. Putovní výstava fotografií dorazila do Ostravského muzea

Na společný šampionát čtyř zemí, který od 16. prosince hostí slovenská Spišská Nová Ves, proto nedorazí. „Bylo by to hodně cestování, neměl bych dostatek času i klidu na přípravu na další velké závody a Evropa je už na začátku ledna,“ vysvětlil bronzový medailista z ME 2013 a účastník OH 2010, 2014 a 2018.

Závod v Soči vyhrál Gruzínec Morisi Kvitelašvili 266,33 bodu, druhý byl domácí Michail Koljada 264,64 a třetí Japonec Kazuki Tomono 264,19. Březina za svůj výkon získal 219,59 bodu (82,31 za krátký program a 137,28 za volnou jízdu).