„Titul je pro mě prestižní záležitost a dost možná to bylo moje poslední mistrovství republiky. Další se v Česku pojede až za čtyři roky a to nevím, jestli ještě budu bruslit,“ řekl tehdy český olympionik Březina. Na následující šampionát, který se vloni konal v Polském Těšíně, nemohl z USA, kde žije a trénuje, přiletět kvůli světové pandemii koronaviru a uzavřeným hranicím. Ze stejného důvodu nedorazí ani na ten letošní, který v pátek začíná ve Spišské Nové Vsi, navíc se chce v klidu připravit na lednové mistrovství Evropy v estonském Tallinnu a únorovou olympiádu v Pekingu.

V extralize ostravští volejbalisté před dvěma týdny podlehli doma Ústí nad Labem 2:3, ale v prvním zápase čtvrtfinále Českého poháru ho na severu Čech porazili 3:1. Odveta v Ostravě se hraje 5. ledna.
Překvapení na severu: Ostrava agresivním podáním zaskočila v poháru Ústí

I bez Březiny bude na Slovensku dvacet českých krasobruslařů v šesti kategoriích, včetně jeho sestry Elišky. Obhájkyně českého zlata a 2. místa v celkovém hodnocení měla původně startovat na světové univerziádě v Lucernu, ta však byla zrušena. „Kdo zajede dobře, může být například druhým mužem na mistrovství Evropy,“ přiblížil motivaci dalších závodníků Stanislav Žídek, předseda Českého krasobruslařského svazu.

„Pro nás je určitě lepší, když můžeme závodit pravidelně, zvlášť před takovými velkými akcemi, které nás v lednu a únoru čekají,“ připoměnula Březinová svou blížící se premiéru pod pěti kruhy Do Pekingu se chystají také dva české páry. Na Slovensku nebude chybět sportovní dvojice Jelizaveta Žuk a Martin Bidař. Start budoucích olympioniků byl ale ohrožen. „Bohužel došlo k pádu během zvedačky, což se u sportovek stává. Nejsme ještě zcela fit, ale pokusíme se programy zajet,“ vysvětlil Martin Bidař s tím, že ke zranění došlo na tréninku.

Judisté 1. JC Baník se po devíti letech radují z titulu českých mistrů v lize družstev. Tým ostravských žen skončil třetí a muži čtvrtí. V hodnocení nejlepších klubů v ČR patří Baníku 3. místo. Nejlepším jednotlivcem byl vyhlášen Lukáš Krpálek z USK.
Obrazem: judisté Baníku září i v týmech. Dorostenci jsou mistry, ženy bronzové

Vynahradit si loňský rok, kdy v Polském Těšíně chyběli kvůli covidu, si teď chtějí tanečníci Natálie Taschlerová a Filip Taschler.„Myslím si, že leckomu můžeme šlapat na paty,“ přál by šéf svazu sourozencům úspěch v silné mezinárodní konkurenci. I oni budou poprvé hájit barvy českého krasobruslení v Pekingu.

Společný šampionát čtyř zemí ve Spišské Nové Vsi se bude konat bez diváků, kteří ho mohou sledovat jen na YouTube kanálu Slovenského krasokorčuliarského zväzu.