Do Ostravy míří absolutní špička, říká před sobotní show vČEZ Aréně česká freestylová legenda


Říjnová exhibice v Kamýku na Litoměřicku opět prověřila jeho tolik zbídačenou tělesnou schránku. O kaskadérských kouscích totiž může jen přemýšlet.
Proto se bohužel nepředstaví na sobotní exhibici Nokia Freestyle Motocross Gladiator Games vostravské ČEZ Aréně.

„I tak si ale vOstravě fanoušci rozhodně přijdou na své. Do Ostravy míří doopravdy freestylová špička,“ říká Petr Kuchař, který se ještě vrátil ke svému poslednímu pádu. „Fakt škaredě jsem tam upadl. No, a zlomil si dvě žebra. Docela mě to štve, protože doktoři říkali, že budu muset ještě tak měsíc počkat,“ povzdechl si skokanský veterán. V šestatřiceti letech toho má za sebou skutečně přespříliš. Především loni jeho početná fanouškovská enkláva zažívala muka.

Rodák z Vrchlabí, jenž se s rodinou uchýlil do Hustopečí, měl na kahánku. Ostravská ČEZ Arena po jeho pádu předloni ztichla jako jeden muž. „Zkoušel jsem trochu náročnější trik, bohužel mi nevyšel,“ zamračeně zapátral Kuchař v paměti. „Věděl jsem, že spadnu, jenže hlína byla moc měkká. Motorka se do ní zapíchla a já si rozbil hubu. Čelisti na maděru i zuby. Pět měsíců jsem byl mimo.“ I kdyby se na motorku již nikdy nepostavil, v Evropě zůstane jeho jméno pojmem. Coby první muž na starém kontinentu totiž předvedl back flip – salto vzad.

„Je to legenda, naštěstí žijící,“ smál se od ucha k uchu Libor Podmol, který je momentálně nejvýraznějším českým freestylovým jezdcem. „To není atletika. Sice jsem druhý v pořadí mistrovství světa, ale to neznamená, že jsem nejlepší český jezdec,“ zdůraznil jednadvacetiletý talent.

Pomyslné žezlo na domácí scéně Kuchař ale skutečně nedrží v rukou. „Já se ani o nic nesnažím. Na ty mladé kluky už skutečně nemám. Už jsem dávno překročil věk, kdybych měl něco dokazovat.“

Produktivní věk freestylového borce je kolem pětadvaceti let. To on ještě jezdil na zablácených cestách motokros.

„S tím sportem jsem začal v devětadvaceti. Mladí mají náskok. Ne že bych se bál ukázat něco odvážného, rád se přiučím, stále však běhám po doktorech,“ mávl Kuchař rukou.

„Ale já mu nevěřím. On se bude chtít předvádět pořád. Podle mého půjde s motorkou až do hrobu,“ mínil Podmol. „ No, jsme kámoši. Takže vím, co říkám,“ zasmál se.

Kariéra Kuchaře se ale podle všeho dolů neřítí. Možná se jen najde v trochu jiné branži. „Dělal jsem reklamy. A taky jsem byl ve filmu XXX, kde se zaskakoval na motorce za Vina Diesela,“ zavzpomínal si na práci u komerčního hitu.

Pokud jste zvědavi na kousky absolutní světové frestylové špičky, pak si vsobotu večer nenechte ujít Nokia Freestyle Motocross Gladiator Games vostravské ČEZ Aréně. Bude to stát určitě za to!

ČEZ Arénu čeká už ve čtvrtek přestavba

Už jen necelé čtyři dny zbývají do tolik očekávané akce, na kterou se těší motorističtí fanoušci zkraje. Nokia Freestyle Motocross Gladiator Games se vostravské ČEz Aréně uskuteční už vsobotu od 19 hodin. Kapacita haly, která se začne přestavovat zítra ráno, byla snížena na 7 500 diváků. Fanoušci se mohou těšit na světové hvězdy FMX, v Ostravě se představí například: Sean Nielson (USA), Dustin Miller (USA), Wiley Fulmer (USA), Jeff Fehr (KAN), Reagan Sieg (KAN), Morgan Carlson (SWE) a Nick Franklin z Nového Zélandu. Rozhodně ne v roli statistů vystoupí Američané Jon Guetter na čtyřkolce a Justin Hoyer na sněžném skútru. Kdy oba z nich mají v repertoáru i backflip na těchto pekelných strojích.
Vstupenky jsou stále k dostání u pokladen ČEZ Arény a v pobočkách informačních center v Ostravě.