Původně se měl na Oktagonu 5 utkat s Holanďanem Pieterem Buistem, osud mu však nakonec přihrál do klece slovenského bijce Ludovíta Kleina. Ostravský MMA zápasník a česká jednička v lehké váze, Matěj Kuzník, si však do zítřejší vyhecované bitvy, která zejména na sociálních sítích vyeskalovala do neobvyklých rozměrů, věří. „Je moc ukecaný, chci mu zavřít hubu,“ řekl Kuzník pro Deník. 

Máte před sebou možná největší zápas své dosavadní kariéry. Panuje ve vás nervozita nebo spíše natěšení?

Obojí. Je to takové smíšené. Lhal bych, kdybych řekl, že teď nejsem nervózní. Když ale vejdu do haly, tak to zablokuju a budu se věnovat jen tomu okamžiku. Neexistuje žádná minulost, budoucnost, co bylo nebo bude. Jen zápas. Tady a teď. Je to velká výzva. Už jen tím, v jaké organizaci zápasím a navíc doma. Vždyť aréna je jen asi pět set metrů od mého bydliště.

Navíc to je velmi vyhecované…

Ano, soupeř se do toho celkem opřel, ale není to poprvé, co je na mě takový tlak. Ne, že by mě to svazovalo, mě to spíše žene dál. Když cítím slabší chvilky, vzpomenu si na to, o jak velký zápas jde, jak moc chci vyhrát a jak moc chci zavřít hubu soupeři, který je moc ukecaný.

Dodávají vám jeho řeči na sociálních sítích další motivaci?

Určitě. Já už ale na něj nijak nereaguju, protože to je z jeho strany na sílu, utahané, není to od srdce. Zoufalé. Ale nestalo se mi to poprvé, jsem na to zvyklý a v klidu. Navíc jeho chování vidím tak, že se na mě snaží zviditelnit. Díky mě získal hlavní zápas večera. Ale beru to tak, jak to je. Už nad tím nepřemýšlím.

Přitom původně jste s Kleinem bojovat neměl. Proč jste nakonec jeho výzvu přijal a změnil soupeře?

Určitě jsem ho nechtěl měnit jen pro to, že štěká nějaký Slovák. Vedení Oktagonu mi ale řeklo, že s nimi Buist nekomunikuje. Já jsem to vzal a řekl jim, ať proti mně dají kohokoli. Zdolat musím jakoukoliv překážku. Nejsem v restauraci, kde si vyberu protivníka jako jídlo. Koho mi dají, toho mi dají. Chci ukázat, že jsem nejlepší.

Co od Ludovíta Kleina v kleci očekáváte?

Že bude hodně namotivovaný, ale určitě ho nepodceňuju ani nepřeceňuju. Má už skalpy dobrých zápasníků, ale z jeho řečí není mnoho lidí nadšených. Dokonce mi už pár Slováků psalo, že mi fandí, ať ho porazím. Slýchám na něj kritiku, že už to přehání. Asi není na Slovensku tak oblíbený, jak si myslí. (smích)

Myslíte, že jiskřit to bude už při dnešním vážení v Nové Karolině (od 17.30 hodin)?

Emoce tam určitě budou. Já ale žádný plán na tu chvíli nemám, prostě tam půjdu a uvidí se podle nálady.

Jaké to bude zápasit doma před pěti tisíci lidmi?

Je možné, že mě to znervózní, ale věřím, že mě to naopak bude hnát dopředu. Zatím to tak vždy bylo. Cítím nesmírnou podporu, ať už od kamarádů nebo od lidí z okolí. Jsem připravený, byl jsem měsíc v Thajsku a chci ukázat, co jsem se naučil. Miluju, jak v období diety na sobě sleduju zlepšení a progres. Umím si s tím pohrát, protože vím, jak mé tělo funguje. Bude to zajímavé.

Jaký vliv na vaši další kariéru bude mít vítězství či porážka?

(zamyslí se) Hodně bude záležet, jak vyhraju nebo prohraju. Už se mi stalo, že jsem prohrál, ale zanechal jsem dobrý dojem a podal kvalitní výkon, takže mi to ve výsledku pomohlo a polepšil jsem si. Nejde to takhle před zápasem říct. Ale nad tím nepřemýšlím. Chci vyhrát a umlčet ukecaného Slováka.

MMA Oktagon 5Hlavní zápasy - Lightweight (70.3 kg): Matěj Kuzník v. Ludovít Klein, Welterweight (77.1 kg): Gábor Borároš v. Mariusz Radziszewski, Lightheavyweight (93.0 kg): Miloš Petrášek v. Nikita Buliga, Heavyweight (120.2 kg, semifinále Grand Prix): Michal Martínek v. Kristof Nataška, Welterweight (77.1 kg): Lukáš Pajtina v. Pavel Simandl, Middleweight (83.9 kg): Ondřej Raška v. Miroslav Hladký.
Předzápasy - Welterweight (77.1 kg): David Kozma v. Rafał Lewon, Lightheayweight (93.0 kg): Michal Kotalík v. Mateusz Pasiak, Catchweight (72 kg): Jan Široký vs. Jan Malach, Bantamweight (61.2 kg): Veronika Rodová v. Judyta Rymarzak, Lightweight (70.3 kg): Jan Slováček v. Tomáš Le