Halový mistr Evropy z Göteborgu na šedesátce, veterán Chambers a vynikající němečtí tyčkaři, kteří doplnili Renauda Lavillenieho na olympijských stupních vítězů. Startovní listina letošní dvaapadesáté Zlaté tretry Ostrava nabývá stále konkrétnější obrysy.

„K už ohlášeným hvězdám nejkratšího sprintu – Mike Rodgersovi a Kimu Collinsovi – přibyla velká evropská jména. Na stovce se v Ostravě představí úřadující halový evropský šampion Jimmy Vicaut z Francie a velezkušený Brit Dwain Chambers, který loni v Ostravě doběhl pátý," odtajňuje manažer mítinku Alfonz Juck další jména a pokračuje: „I skok o tyči bude mít opravdu brilantní obsazení, vždyť na městském stadionu se potkají všichni tři olympijští medailisté z loňského Londýna. Kromě Francouze Reanuda Lavillenieho, který před necelým rokem utvořil olympijský rekord výkonem 597 centimetrů, budou i s Honzou Kudličkou bojovat v Ostravě Němci Björn Otto a Raphael Holzdeppe."

Zhruba měsíc před prvním startovním výstřelem finišují i práce na dokončení první etapy rekonstrukce městského stadionu. „Teď to jde rychle a dokonce týdne by měly být třeba vyznačeny dráhy. Stejně rychle však mizí i vstupenky – hlavní tribuna je už vyprodaná a hodně slušně se ztrácejí i lístky na novou východní tribunu či na stání v zatáčkách, takže věříme, že i letošní Tretra bude probíhat v parádní atmosféře plného stadionu," dodává Alfonz Juck.

OHLÁŠENÁ VELKÁ JMÉNA ZTO 2013 (26. a 27. června)

100 metrů muži: Mike Rodgers (USA), Kim Collins (Svatý Kryštof a Nevis), Jimmy Vicaut (Francie), Dwain Chambers (Británie)

400 metrů muži: Kirani James (Grenada)

Štafeta 4× 100 metrů muži: Usain Bolt a Yohan Blake (oba Jamajka)

Výška muži: Mutaz Essa Baršim (Katar), Sergej Mudrov, Alexej Dmitrik (oba Rusko)

Tyč muži: Renaud Lavillenie (Francie), Björn Otto (Německo), Raphael Holzdeppe (Německo)

Disk muži: Robert Harting (Německo)

Kladivo muži: Krisztián Pars (Maďarsko)

Oštěp muži: Keshorn Walcott (Bahamy)

1500 metrů ženy: Genzebe Dibabová (Etiopie)

10 000 metrů ženy: Tiruneš Dibabaová (Etiopie)

Koule ženy: Valerie Adamsová (Nový Zéland)

Kladivo ženy: Taťána Lysenková (Rusko)

Česká atletická elita: Vítězslav Veselý (oštěp), Pavel Maslák (400 metrů), Zuzana Hejnová a Denisa Rosolová (obě 400 metrů překážky), Jan Kudlička (tyč), Lucie Škrobáková (100 metrů překážky), Jakub Holuša (800 metrů) a Jaroslav Bába (výška)