Nejlepší český hráč historie předvede své umění na exhibici Advantage Tennis 3 ve vítkovické ČEZ Aréně, kde se 5. listopadu postaví další legendě, Švédovi Björnu Borgovi. Zbylými aktéry budou Borgův krajan Mats Wilander a Slovák Miloslav Mečíř.

„S Borgem jsem hrál poprvé v roce 1979 na Štvanici. To bylo utkání Davisova poháru. Mně bylo tehdy devatenáct a on už byl světová jednička,“ vzpomíná Ivan Lendl, který tehdy prohrál 0:3 na sety.

Organizátoři celé akce měli o místě exhibice jasno hned. „Naprosto bez váhání mohu říci, že Ostrava je pro nás městem zaslíbeným. Zrealizovali jsme tady spoustu projektů, především bych vypíchl Zlatou tretru a Davisův pohár. Je logické, že se představí Ivan Lendl v Ostravě. Nedovedu si představit, že bychom hráli exhibici tohoto druhu jinde než v jeho rodném městě,“ řekl šéf pořádající agentury Česká sportovní Miroslav Černošek.

Očekává se, že bude na hvězdného Lendla vyprodáno. „Měli jsme signály, že o Ivana je u fanoušků velký zájem. I ke mně došlo mnoho žádostí o vstupenky. Proto jsme si jistí, že se hala naplní,“ je přesvědčena manažerka projektu Advantage Tennis Petra Píchalová-Langrová.

„Nechtěli jsme jít cestou, kterou volí spousta jiných agentur. Když pozvou hvězdu typu Ivana Lendla, tak nasadí vysoké vstupné. V Ostravě máme dobrou zkušenost s diváckou kulisou, proto jsme nechali vstupenky za 590 a 790 korun. Předprodej bude zahájen 13. září prostřednictvím webu ticketportal.cz,“ uvedla Píchalová-Langrová, která vyvrátila řeči o tom, že by se Lendl zapojil do turnajů spadajících do seniorského okruhu.

„Ivan dlouho tenis nehrál. Objevily se fámy, že se vrací na seniorskou túru, to ale není pravda. Ivan hraje pouze v Paříži, což je jeden turnaj z celé túry,“ podotkla Píchalová–Langrová.

A jaký bude samotný program exhibice? „V 15 hodin půjde na kurt jako první Mečíř, který si to rozdá s Wilanderem. Hrát budou na jeden set. Poté nastoupí na kurt Lendl proti Borgovi. V případě, že bude stav 1:1 na sety, na řadu přijde Super tie–break. Celá akce vyvrcholí závěrečnou čtyřhrou na jeden set. Wilander s Borgem vyzvou Lendla s Nováčkem,“ dodala manažerka projektu Advantage Tennis.

„Hrát se bude na tvrdém povrchu taraflex, tedy na tom, na kterém čeští daviscupoví reprezentanti zdolali Francii a Argentinu a dlouho na něm neprohráli,“ prozradil mluvčí pořádající agentury Česká sportovní Karel Tejkal, který odtajnil i místo, kde budou tenisové hvězdy pobývat: „Hráči budou spát v apartmánech hotelu Imperial.“