Ostravský rodák a vítěz osmi grandslamů Ivan Lendl vyzve v pátek ve vítkovické ČEZ Aréně švédskou star Björna Borga, který má doma ve vitríně vystaveny ještě o tři poháry pro vítěze grandslamu více než jeden z nejlepších českých hráčů všech dob.

„Strašně se na to utkání těším, protože jsem Björna už dlouho neviděl. Moc jsme toho spolu neodehráli. Když jsem totiž začínal a stoupat žebříčkem vzhůru, on už pomalu končil,“ podotkl Lendl.

Na dvorcích se potkali celkem v osmi zápasech a to v letech 1979 až 1981. Lendl zvítězil pouze dvakrát. „Když s tenisem skončil, bylo mi jednadvacet. To je mi dost líto, protože v té době bychom byli superčtyřka – Borg, McEnroe, Connors a já. Proto je škoda, že toho Borg nechal a my u toho zůstali tři,“ pokračoval Lendl.

Dá se očekávat, že to nebude taková bitva, jaké spolu oba v minulosti sváděli. O to více by si tak mohli užít diváci legrace. „Na kurty jsem se vrátil letos v dubnu po šestnácti letech, kdy jsem musel skončit kvůli chronickým bolestem zad. Ještě jsem sice nevyhrál jediný zápas (odehrál jich šest – pozn. aut.), ale ani jsem nečekal, že mi to hned půjde. Prohrát se může, hlavně že je zábava,“ usmál se Lendl, který věří v premiérové vítězství právě v pátek. „Nebylo by to špatné.“

Exhibici zahájí v 15 hodin zápasem na jeden set Švéd Mats Wilander s Miloslavem Mečířem. Poté přijde na řadu hlavní hřeb odpoledne, zápas Lendla s Borgem. Ten se bude hrát na dvě vítězné sady. Na závěr se střetne ve čtyřhře Lendl s Karlem Nováčkem proti Borgovi s Wilanderem.

Fanoušci mají stále šanci vidět na vlastní oči přímo v hale bývalé velikány světového tenisu. „Zbývá poslední tisícovka lístků,“ informoval Karel Tejkal z České sportovní, která exhibici Advantage Tennis III pořádá. Vstupenky, jejichž cena se pohybuje od 590 do 790 korun, lze zakoupit prostřednictvím webových stránek ticketportal.cz.