Charitativní Běh Advenťáka se uskuteční ve čtvrtek 16. června v Ostravě v Komenského sadech, start je u památníku Rudé armády. Zúčastnit se mohu dospělí (do 35 a nad 35 let) na trase 6,45 km (start v 18.45 hodin) a děti od 6 do 13 let (nejmenší odstartují v 17 hodin), které poběží podle věkové kategorie 200, 400 metrů nebo 1 km. Na akci se můžete připojit i virtuálně, pokud svých 6,45 km zdoláte odkudkoliv a kdykoliv v termínu od 15. do 22. června. Aby se vaše účast opravdu počítala, je třeba se zaregistrovat a zaplatit startovné.

Český běh žen, 28.5.2022 v Ostravě.
Davy závodnic v Ostravě zastavily dopravu, Český běh žen slavil 10. výročí

A komu letos Běh Advenťáka pomůže? Poběží se pro čtrnáctiletého Fanouška, aby si jeho rodina mohla dovolit další rehabilitace Therasuit metodou, které mu pomáhají k tomu, aby se naučil sám chodit. Fanouška hospitalizovali už jako čtyřměsíční miminko, když byl v důsledku pneumonie, nedokysličení mozku a sepse celého organismu připojen na plicní ventilaci a uveden do umělého spánku. Má diagnostikovanou dětskou mozkovou obrnu s četnými postiženími zraku, sluchu a pohybového aparátu.

Vaši běžeckou účast budou potřebovat i Johánek s Florimonkem, patnáctiletá dvojčata mají velmi vzácné progresivní nervosvalové onemocnění, kdy jim postupně slábnou a mizí jak kosterní, tak hladké svaly. Oba kluci mají zároveň i autismus, jejich maminka se o ně stará sama, pomůžete jim vyběhat nezbytné příslušenství k plicní ventilaci a oxymetrům, bez kterých se neobejdou, a také speciální rehabilitace.

Ilustrační snímek.
Hledá se pravda. Dostal rozhodčí v Mořkově pěstí? Domácí incident popírají

Startovné pro dospělé je 299 Kč (200 Kč jde rovnou na podporu tří chlapců), u dětí 149 Kč (100 Kč jde přímo na podporu Fanouška, Johánka a Florimonka). V roce 2021 proběhl zkušební nultý ročník, loňskému běhu se podařilo vybrat 91 446 Kč.

Registrace je možná na https://adventnibehani.cz/beh-adventaka-2022/adventni-zavod/.