Součástí odpoledne s házenou byl turnaj v miniházené, do kterého zasáhly tři týmy. Nejlépe si vedl výběr Moravian Handball Academy, druhá skončila Polanka a třetí Klimkovice.

Připraveny byly také soutěže pro rodiny s dětmi, zájemci si mohli vyzkoušet plážovou házenou, ale i hod na radar nebo měření výskoku. Akce navíc nebyla přístupná jen pro házenkáře, ale i pro širokou veřejnost, která měla možnost poznat tento sport zblízka.

Kromě jednotlivých týmů se na místě ukázali i karvinští házenkáři Dominik Solák, Václav Franz, Vojtěch Patzel či baníkovský kapitán Jan Užek. „Jsem rád, že si malé děti dnes udělaly čas na sport a přišly za námi. Že jsme pro ně nějaké vzory, to je jen dobře,” pochválil akci pro portál mskhandball.cz Užek.

Na ostravské koupaliště dorazil i předseda České Házené Ondřej Zdráhala a o své cenné poznatky se podělil také reprezentační kouč Rastislav Trtík, který je zároveň krajským trenérem.

„Jsme rádi, že jsme mohli být součástí této celorepublikové show. Mám z toho velmi dobrý pocit, ale zároveň už taky vím o rezervách, na kterých příště musíme zapracovat. Každopádně co jsem slyšel ohlasy ostatních, tak všichni byli velmi spokojeni,” uvedl zkušený kouč.

„Co mě však překvapilo, to byl výsledek ve vertikálním skoku, ve kterém byl po Solákovi z Karviné nejlepší Ondra Zdráhala. Tak jsem se pak sám ptal, proč s házenou vlastně skončil,” dodal Trtík.

Nadmíru spokojený byl s průběhem celé akce i předseda Moravskoslezského krajského svazu házené Pavel Bochnia. „Měl jsem obavy, že nevyjde počasí. To nám ale naštěstí přálo, což je základním úspěchem každé venkovní akce. Ostravského Léta s házenou se zúčastnilo hodně dětí, které si mohly vyzkoušet i různé dovednostní soutěže, nebo se vyfotit či si přímo zasportovat s reprezentanty České republiky. Taky si zahrály házenou, daly spoustu branek a všichni si to pořádně užili,” uzavřel Pavel Bochnia.