V minulosti do Lhotky jezdili Ostraváci hlavně za dobrým jídlem. To už ale není jediné lákadlo malé obce či přesněji řečeno městského obvodu za řekou Odrou. Novou dominantou a chloubou Lhotky je od prosince víceúčelová sportovní hala.

Vyrostla přímo v areálu těsně vedle fotbalového hřiště a fotbalisté budou její zázemí také využívat. „Na nové šatny jsme čekali dvacet roků. Jsem rád, že se to povedlo a k tomu se nám podařilo postavit i sportovní halu. Jako bývalý fotbalista místního klubu a sportovec z toho mám velkou radost," říká starosta Lhotky Josef Šrámek.

Devatenáct let už je starostou ve Lhotce Josef Šrámek. Nyní se mu podařilo dotáhnout do úspěšného konce výstavbu víceúčelové sportovní haly, která bude sloužit i jako zázemí pro místní fotbalový klub.

I nezasvěcenému návštěvníkovi haly musí být po několika minutách jasné, že bez zapáleného starosty by se podobný projekt mohl těžko realizovat.

„Lhotka podobné zařízení potřebovala jako sůl. Politika se má dělat pro lidi a hlavně pro ně a jejich děti je tahle hala postavená," zdůrazňuje Josef Šrámek.

O průběhu stavby by dokázal mluvit dlouhé hodiny. Nebyl snad den, kdy by se nepřišel na stavbu podívat. „Bral jsem to jako samozřejmost. Tak se u nás na Prajzské staví," míní Šrámek. Možná právě proto je starostou Lhotky už devatenáct(!) let. Stavbu financovalo statutární město Ostrava. „Už v projektu se dbalo na to, aby byla hala hlavně funkční a co možná nejlevnější. Původní odhad byl na pětatřicet milionů, nakonec jsme vysoutěžili cenu o deset milionů nižší," nechává Šrámek nahlédnout i do ekonomických čísel stavby.

Devatenáct let už je starostou ve Lhotce Josef Šrámek. Nyní se mu podařilo dotáhnout do úspěšného konce výstavbu víceúčelové sportovní haly, která bude sloužit i jako zázemí pro místní fotbalový klub.

Už první dny po otevření se ve Lhotce ujistili o tom, že s vytížeností haly nebudou problémy.

„Potvrdilo se, že na Ostravsku je podobných hal málo." Ve Lhotce ale najdou uplatnění všechny halové sporty, hrát se tam bude i stále populárnější badminton. Velkou devízou je nejen slušná dostupnost, ale hlavně moderní a útulné zázemí.

„Velký zájem cítíme taky ze strany futsalistů i florbalistů. Tři tréninky v týdnu tady chtějí mít i prvoligoví košíkáři Nové huti Ostrava. To nás potěšilo, že se i špičkovému klubu u nás líbí. Všichni si pochvalují i odpruženou palubovku značky Junckers," poznamenal Šrámek s tím, že hlavně v dopoledních hodinách sem budou chodit sportovat i děti místní školy.

Sám věří, že hala bude samofinancovatelná. „Hodina vyjde na 450 korun, což je i v porovnání s konkurencí cena lidová. Ale chceme tady dělat i kulturní akce. Tou první bude za měsíc papučový bál," řekl s úsměvem Josef Šrámek.

Slavnostní otevření

Událost, kterou v příštích desítkách let těžko něco překoná, si všichni obyvatelé malého městského obvodu za řekou Odrou užívali - video ze slavnostního zahájení najdete zde.

Devatenáct let už je starostou ve Lhotce Josef Šrámek. Nyní se mu podařilo dotáhnout do úspěšného konce výstavbu víceúčelové sportovní haly, která bude sloužit i jako zázemí pro místní fotbalový klub. Mezi pozvanými hosty nechyběli vrcholní představitelé města Ostravy v čele s náměstkem primátora Tomášem Petříkem. Právě město Ostrava celou stavbu financovalo.

„Na nové šatny jsme čekali pětadvacet roků. Jsem rád, že se to povedlo a k tomu se nám podařilo postavit i sportovní halu. Jako bývalý fotbalista místního klubu a sportovec z toho mám velkou radost," uvedl starosta Lhotky Josef Šrámek.

Poděkoval všem, kteří se na stavbě sportovní haly nějakým způsobem podíleli. Místo přestřihávání pásky se ve Lhotce rozhodli novou halu pokřtít kopem na branku. Nejen pro futsal, ale také basketbal, volejbal, florbal nebo badminton je hala určena.

„Už v projektu se dbalo na to, aby byla hala hlavně funkční a co možná nejlevnější. Původní odhad byl na pětatřicet milionů, nakonec jsme vysoutěžili cenu o deset milionů nižší," uvedl Šrámek. .

Sám věří, že hala bude samofinancovatelná. „Hodina vyjde na 450 korun, což je i v porovnání s konkurencí cena lidová. Ale chceme tady dělat i kulturní akce. Tou první bude za měsíc papučový bál," řekl s úsměvem Josef Šrámek.

Na slavnostním otevření nechyběl ani bývalý skvělý útočník a později trenér a manažer fotbalového Baníku Ostrava Verner Lička.

„Nikdy jsem nevěřil, že by se tak krásná a účelná hala mohla právě ve Lhotce postavit. Nejen pro Lhotku, ale také okolní obce je to významný den, protože podobné sportoviště tady moc chybělo. Radost mám hlavně kvůli dětem, které mají k dispozici další krásnou a moderní halu, kde mohou sportovat," dodal Lička.