Podle slov trenéra Tomáše Demka jsou šance vyrovnané. Hosté jsou sice žebříčkově lepším týmem, Ostravané by však rádi využili výhody domácího prostředí. „Připravujeme kurt s tribunami pro 500 diváků a věřím, že si příznivci stolního tenisu najdou na výstaviště v centru Ostravy cestu. Uvidí v akci dva účastníky nedávného mistrovství Evropy a také dva vynikající Taiwance," láká Demek na utkání fanoušky.

Domácí tým nastoupí v kompletním složení, tedy s oběma cizinci Hung Chieh Chiangem, Aleksandarem Karakaševičem a také domácí dvojicí Tomáš Tregler, Petr Korbel. Největší oporou francouzského týmu je Taiwanec Chien An Chen, osmadvacátý hráč světového žebříčku. Pak jsou v týmu také Angličan Liam Pitchford, zkušený Řek Kalinios Kreanga a Francouz Quentin Robinot.

„Hodně pikantní je fakt, že náš nejlepší hráč Hung Chieh Chiang je v taiwanském týmu deblovým partnerem Chien An Chena. Zná ho tedy velmi dobře a snad nám pomůže najít správnou taktiku na jedničku francouzského mužstva. Ovšem tohle samozřejmě platí i opačně. Velmi nepříjemným bude i Angličan Pitchford, na kterého je potřeba striktně dodržet taktiku. Pouštět se s ním do rychlých výměn je sebevražda, takže to bude hodně o hlavě. A Kreanga? Je to starší a hodně zkušený hráč, a jak už to bývá, hodně bude záležet na tom, v jaké přijede formě. Stále platí, že umí porazit hráče z absolutní evropské špičky, ale taky prohrát s relativně slabším hráčem. Bude to opravdu zajímavé," představil pravděpodobnou sestavu hostujícího týmu.

Současně však připomíná, že Aleksandar Karakeševič vybojoval v minulém týdnu na evropském šampionátu v Budapešti další medaili ve smíšené čtyřhře a určitě přiletí dobře naladěn. Proto je před utkáním mírným optimistou. „Já osobně vidím šanci tak padesát na padesát. Bude to hodně důležité utkání pro umístění na třetím místě ve skupině, které zaručuje účast v závěrečné fázi Poháru ETTU. Myslíme si totiž, že zbylé dva týmy ve skupině se poperou o vítězství. Jsme rádi, že se zápas dostal do televize, byť začne kvůli fotbalovému derby Baníku s Vítkovicemi přenos o tři čtvrtě hodiny později," dodává Tomáš Demek.