Jeho souboj v předkole play-off s desátým Zlínem se ve čtvrtek v 15 hodin „rozehrál“ na facebooku a instagramu Uniqua volejbalové extraligy mužů. Druhou dvojici tvoří Odolena Voda - Příbram. Po hlasování, trvajícím 24 hodin, se rozhodne o dvou týmech, které ve čtvrtfinále doplní šestici Karlovarsko, České Budějovice, Brno, Liberec, Lvi Praha a Kladno.

„Je to zajímavé vyplnění volného času, volejbalový svět aspoň nějak zůstane v pohybu,“ potěšila iniciativa Jana Václavíka, trenéra VK Ostrava. „Mrzí nás, že jsme sezonu nemohli dohrát sami. Bylo by hezké, kdybychom alespoň takhle mohli dojít hodně vysoko,“ prozradil kouč přání celého týmu. Hlasovat se dá i na facebooku klubu.

Co momentálně jeho svěřenci dělají? „Ještě před týdnem jsme se ve čtvrtek dopoledne připravovali na poslední sobotní zápas základní části s Aerem Odolena Voda. To jsme se viděli naposledy. Odpoledne se hermeticky uzavřela hala, tým jsme rozpustili, kluci dostali volno a někteří se vrátili domů,“ popsal současnou situaci Václavík.

Vedení klubu už zahájilo přípravu na příští ročník extraligy. „Začínáme to řešit, ale je to hrozně velká neznámá, koronavir postihne finance veřejné i našich sponzorů,“ konstatoval kouč ostravských volejbalistů.