Letos na jaře byla ještě oporou stříbrného družstva volejbalových kadetek Mittalu Ostrava. V této sezoně měla bojovat o mistrovské body mezi juniorkami, ale ty přeskočila a v létě se 17letá univerzálka Kristýna Lindovská stala součástí kádru extraligových žen.

Šanci hrát v základní sestavě dostala poprvé v pátek v Brně proti Juniorkám ČR, za které ve stejné soutěži také střídavě nastupuje. Domácí premiéru mezi ženami úspěšně zvládla v sobotu proti Přerovu. Oba zápasy Mittal vyhrál 3:1.

„Kristýna družstvo kadetek táhla a byla zvyklá brát na sebe zodpovědnost. Je velice pohyblivá, její dosah ve výskoku je 3,1 metru. Mezi mladými hráčkami v extralize patří ve svých sedmnácti letech k nejperspektiv­nějším,“ chválí svou bývalou svěřenkyni trenér kadetek Mittalu Jiří Kozel.

„V tom, že přeskočila jednu kategorii, problém nevidím,“ souhlasí trenér družstva žen Leopold Tůma. „Když jsem trénoval Frenštát, hrála v základní sestavě 17letá smečařka Franková a byla mistryní republiky,“ připomenul Tůma. „Tím, že trénuje s A-týmem žen, kde má vedle sebe lepší hráčky, šla Lindovská výkonnostně nahoru,“ konstatoval kouč extraligových žen Mittalu.

Talentovaná univerzálka ale v této sezoně zároveň nastupuje za tým Juniorek ČR, které účinkují ve stejné soutěži. „Museli jsme z některých věcí slevit. S trenérem Novákem jsme se dohodli, kdy bude hrát za juniork,y a kdy za nás, ale v utkání proti Olympu nám Lindovská bude chybět,“ vysvětlil Tůma, že mladá univerzálka musí plnit povinnosti v českém reprezentačním výběru juniorek.

„Přestože měří 187 centimetrů, je docela pohyblivá i v obraně v poli, kde dovede vybrat balony. Velice dobrý má i servis z dálky, na kterém jsme zapracovali. Přidat ale musí ještě na bloku a v útoku z doskoku, který je ještě trochu měkký,“ vidí kouč silné i slabší stránky mladé volejbalistky.

Ta se mezi staršími spoluhráčkami cítí dobře. „Holky jsou moc přátelské. I když jsou o hodně starší, rozumíme si,“ je Lindovská spokojena v novém týmu. Z utkání proti Přerovu však studentka 3. ročníku sportovního gymnázia měla obavy. „Trošku jsem se bála, protože jsme poprvé hrály v domácím prostředí. V zápase jsem pak na to ale zapomněla,“ svěřila se mladá univerzálka.

To, že během sezony nastupuje za dvě družstva, jí nevadí. „Už jsem si na to zvykla a nedělá mi to žádný problém, s holkama z juniorek se známe dlouho a dost si rozumíme,“ dodala mladá česká reprezentantka.