Stále jediné jméno má v kolonce vítězů hlavní závod exhibice City Cross Sprint Ostrava. Nic se na tom nezměnilo ani v pátek, kdy Dušan Kožíšek, česká sprinterská jednička v běhu na lyžích, vyhrál v unikátním areálu bývalých železáren v Dolní oblasti Vítkovic i třetí ročník.

„Při kvalitě obsazení jsem ani nedoufal, že bych mohl zase vyhrát. Ne že by v minulých ročnících nebyla konkurence, ale myslím, že tento rok byla rozhodně největší," řekl Dušan Kožíšek.

„Je to velká satisfakce, že jsem všechny ve finále s náskokem porazil. Jsem šťastný a hodně si tohoto prvenství cením," dodal.

Sám si byl po závodě ale vědom, že místo vítězství se mohl na finále dívat jen jako divák. Při čtvrtfinálové rozjížďce musela jeho postup ze druhého místa potvrdit až cílová fotografie. „Překvapila mě nečekaná reakce Roddyho Darragona, který mě vytlačil téměř z dráhy a tím, že zvolnil tempo, tak se málem přede mě dostal i polský soupeř," zdůvodnil Dušan Kožíšek.

Proto ve finále na nic nečekal. Zatímco v předchozích kolech jel rozvážně a takticky, poslední jízdu programu od startu napálil.

„Šlápl jsem do toho, snažil jsem si držet vedoucí pozici a hlídat si ostatní za zády, abych byl v každé zatáčce první. Bylo to hodně našlapané a někteří soupeři byli až moc razantní. Jeden z nich na to doplatil," připomněl pád Nikolaje Morilova při jedné z otoček.

„Když je o závodníka méně, tím lépe pro mě. Myslím ale, že bych se dostal před něj, i kdyby neupadl. Možná by mi byl jen blíže," popsal Kožíšek.

Podmínky i kvalitu sněhu, stejně jako atmosféru, si čerstvý trojnásobný vítěz pochvaloval. „Bylo to v pohodě. Na to, že hlásili déšť, tak nakonec z toho bylo jen mrholení, které nás nijak neomezovalo," byl rád.

„Obecně mám městské sprinty rád. Výhodou toho je, že vždy přijde více diváků a atmosféra stojí za to. Bylo to super a děkuji divákům, že dorazili," uzavřel Dušan Kožíšek.