Ve čtvrtfinále zvládly v Praze zlatý set s Olympem, v semifinále si poradily s KP Brno a dnes volejbalistky TJ Ostrava čeká historická premiéra, navíc v přímém televizním přenosu. Ve finále Českého poháru, které od 17 hodin hostí Olomouc, nastoupí proti obhájkyním trofeje a sedminásobným mistryním z Prostějova.

„Strašně moc se na to těším, bude to pro mě první medaile," prozradila dvaadvacetiletá univerzálka Magdalena Zedníková. Odchovankyně ostravského volejbalu má doma zlato z extraligy kadetek a stříbro z nejvyšší soutěže juniorek, ale na cenný kov mezi ženami tým zatím nedosáhl, vloni skončil čtvrtý.

Mladé družstvo, složené pouze z českých hráček, se v této sezoně s účastnicemi prestižní Ligy mistryň, které mají v kádru Němku, Slovenku, Nizozemku, Slovinku, Bělorusku, Brazilku a dvě Kubánky, utkalo už třikrát. V 1. kole extraligy ho porazilo 3:2, v dalších dvou zápasech ale s favoritem už nezískalo ani set.

„To, že jsme ve finále poháru, je pro nás strašná bomba, plno holek ho ještě nikdy nehrálo. Moc se na to těšíme, budeme se snažit si ho užít co nejvíc, nasazení bude ještě větší než dnes," tvrdila Zedníková po posledním vzájemném utkání ve 3. kole nadstavby. Ostrava, která je v tabulce extraligy třetí, v něm v sobotu doma podlehla vedoucím Hanačkám 0:3 (-17, -20, -17). „V zápasech s Prostějovem můžeme jen překvapit, takže do nich vždycky jdeme naplno," řekla s tím, že ambice se stále zvyšují. „Přišly nové holky, tým se zlepšil a čekají se od nás jiné výsledky než v minulých letech. Už se nechceme dostat jen přes patnáct bodů, ale naším cílem je urvat nějaký set. To se nám v sobotu nepodařilo, takže se teď budeme rvát ještě víc. Finále v olomoucké hale je pro nás lepší, protože v Prostějově se nám dobře nehraje, atmosféra je tam taková tichá," potěšila Zedníkovou neutrální palubovka.

Trenér Zdeněk Pommer, od pondělí nový asistent reprezentace českých žen, svým ostravským svěřenkyním speciální přípravu na pohár nepřipravil. „Ta proběhla už před sobotním zápasem. Jdeme na stejného soupeře, takže se to moc nemění. Možná se holky na televizní utkání namalují," smála se Zedníková.

Nevadí jí, že zápas v přímém přenosu vysílá ČT sport? „Určitě to nebude taková pohoda, jako když nás sledují jenom diváci na tribuně a možná nějací nadšenci na TV.com. Finále bude přístupné všem, kteří si zapnou televizi. Doufám, že se toho nezalekneme, budeme se snažit kamery nevnímat," přeje si ostravská univerzálka, aby v duelu o pohár sehrály s ostřílenými soupeřkami vyrovnanou partii. Podporu budou mít v hledišti, vedení TJ Ostrava zajistilo pro fanoušky do Olomouce autobus.