Již počtyřicátéšesté vyběhnou vytrvalci do ulic Ostravy. V sobotu 8. září 2007 odstartuje Ostravský maraton, který se koná v rámci mistrovství ČR veteránů, mistrovství Moravy a Slezska a Česko-Polsko-Slovenského poháru. Pořadatelem běhu je Maraton klub Seitl Ostrava.

„Budeme rádi, když se běhu zúčastní co nejvíce lidí. Přijít mohou nejenom profesionálové, ale i zájemci ze široké veřejnosti, kteří si ve volném čase rádi zaběhají. Srdečně zveme všechny sportovně založené lidi,“ říká technický ředitel závodu Otto Seitl, který věří, že ostravský maraton přiláká běžce nejen z Ostravy, ale také z širokého okolí.

„Po závodě pak může každý svůj výkon oslavit v některém z barů na Stodolní ulici,“ dodává s úsměvem Seitl. Závod se poběží na okruhu, který kopíruje levý břeh řeky Ostravice. Maratonci uběhnou sedm okruhů. Limitem pro dokončení běhu je šest hodin.

„Maraton odstartuje v 10 hodin před Novou radnicí. Běžet mohou všichni, kteří zaplatí startovné. Ti, kteří se přihlásí do 31. srpna, zaplatí 300 Kč. Ostatní pak 350 Kč. Ženy a účastníci starší šedesáti let mají start zdarma. Podrobnější informace najdou zájemci na našich webových stránkách www. mkseitl.blogspot.com,“ prozradil Seitl.

Ti, kteří se rozhodnou poprat s náročnou tratí, budou za svou odvahu odměněni. „Kromě finanční odměny pro nejrychlejší máme připraveny i ceny pro všechny ostatní běžce. Každý závodník dostane tričko, v cíli medaili a diplom. Po doběhnutí závodu je samozřejmě pro všechny zajištěno občerstvení,“ dodal Seitl. Součástí maratonu bude i tradiční Běh deníku, který je vypsán pro dvě kategorie.

„Pro děti do 10 let je připraven okruh pro 1400 metrů, a od 10 let pak 2400 metrů. Pevně věříme, že tradičního Běhu Deníku se zúčastní široká sportovní veřejnost,“ dodal Seitl.