Ostravanům se povedl vstup do utkání, když se ujali vedení 3:0 po trestném kopu Aleše Klody. Poté ale převzali otěže utkání favorizovaní domácí, kteří v další půlhodině hned třikrát položili a navíc proměnili dvě konverze. Mariánské Hory však ještě před přestávkou rozvněž zaznamenaly „pětku", a do šaten se tak šlo za stavu 19:8 pro domácí.

Po přestávce však Praga na nic nečekala, dobrou a efektivní hrou zvyšovala své vedení. Ostravský celek tak alespoň na konci utkání zásluhou Martina Dudy a jeho položení zmírnil konečnou porážku na skóre 13:40. Hosté, kteří poprvé v extraligovém zápase vystoupili jako Společenství Mariánské Hory/Havířov, se však nemají za co stydět. Také kapitán Vlastimil Madry si toho je vědom a nedělal z porážky žádnou tragédii. „Výkon z naší strany nebyl vůbec špatný a byl rozhodně velkým příslibem do dalších extraligových zápasů. Vůbec jsem z toho neměl špatný pocit, spíše naopak," uvedl jeden z vůdců nově utvořeného týmu. První domácí zápas čeká Mariánské Hory už v sobotu, když na vlastním hřišti hostí od 14 hodin Tatru Smíchov.

RC Praga Praha – RCS Mariánské Hory 40:13 (19:8)

Body: Filip Fuchs 10 (2x5), Čížek 8 (4xKP), Hodan 12 (2x5, 1xKP), Jung 5 (1x5), Syrový 5 (1x5) – Kloda 3 (1xTK), Madry 5 (1x5), Duda 5 (1x5). Rozhodčí: Oczadlý – Borovian, Štuksa. ŽK: Voves (Praga Praha). Diváci: 150.

Mariánské Hory: Olšanský, Indrák, Macháček – Jiří Selešovský (60. Duda), Wantulok – Leroch, Madry, Fric – Kubatý – Kloda, Badura (65. Harenčák), Hanák (41. Podroužek), Havránek, Hanus – Učeň. ⋌(hek, au)