Je však nadmíru jasné, že svěřence Jaroslava Kaňáka a Radomíra Klody nečeká nic jednoduchého. Proti nim se totiž postaví aktuálně druhý tým ligy, který zatím vyhrál všechny své zápasy a má třináct bodů.

Naproti tomu ostravský celek získal dva defenzivní body, byť zejména v minulém kole na Spartě měl blízko výhře. Mariánské Hory vedly 20:16, jenže mezi 65. a 71. minutou nechaly domácí nasbírat sedmnáct bodů a tím si střetnutí prohrály.

„Kluci si mysleli, že se už nemůže nic stát a vyhrají. Polevili, některé situace vyřešili špatně, kdy místo snadného odkopu jsme chtěli hrát a soupeře přehrávat. Díky tomu jsme Spartě dali možnost zápas otočit," prohlásil po utkání trenér Jaroslav Kaňák.

Toho především ale nepotěšil fakt, že se zranila jedna z opor Vojtěch Kubatý. Start v sobotním duelu je tak v případě mlýnové spojky Ostravanů velmi nejistý. Podobně je na tom také kapitán Vlastimil Madry, kterého trápí plotýnky.

„Je pravděpodobnější, že oba budeme šetřit. Nemá cenu je dávat do takového duelu nedoléčené, když hned potom přijdou důležitější zápasy, především proti Slavii. Tam se bude lámat chleba. Jestli nebudou plně zdraví, hrát nebudou," řekl jasně Kaňák.

Kouč extraligového nováčka se vyjádřil také k soupeři, jenž patří mezi favority na titul. „Kdybych měl Vyškov charakterizovat jedním slovem, tak řeknu: rychlost. Na to si musíme dát pozor. Jsou to převážně mladí hráči, kteří jsou právě rychlostně velmi dobře vybaveni a jsou běhaví. Na tom mají založené své ragby. Pro každého soupeře je to tak těžké, protože za celou hru si neoddychnete. Proto jsou tam, kde jsou," analyzoval hru Vyškova Kaňák.

„V současnosti Vyškov hraje výborně a zatím vyhrává, takže uvidíme. Nicméně je to soupeř, který nás nemá čím překvapit. S ním tady na Moravě bojujeme už od žáků," dodal s tím, že svému týmu i proti velkému favoritovi věří.

„V posledním zápase jsme sice přišli o vítězství, ale hráči alespoň viděli, že i s takovým soupeřem jako Sparta či předtím Pragovka se dá hrát. Tohle jsou porážky, které nás mohou ještě více nakopnout. Teď musíme dát hlavy nahoru, protože nás čeká daleko těžší soupeř, než byla Sparta," uvědomuje si Kaňák na závěr před zápasem, který začíná v sobotu 20. září ve 14 hodin.

Další zápasy 4. kola extraligy
Sobota (14 hodin): RC Dragon Brno – RC Tatra Smíchov, RC Praga Praha – Mountfield Říčany, RC Sparta Praha – RC Slavia Praha