V Ostravě poběží dvoustovku a mohl by atakovat český rekord 20,52 sekundy, který zaběhl v Praze před dvěma lety. Už se ale těší za tři týdny na HMS do Portlandu, odkud chce přivézt medaili.

Maslák je halový typ, dvousetmetrový ovál mu sedí, vždyť z halového ME má dvě zlata včetně titulu loni z Prahy a je úřadujícím mistrem světa ze Sopot. "Sedí mi to tím, že jsem menší, vyhovuje to i mému stylu běhu. Určitě chci dvoustovku o víkendu běžet pod 20,65," řekl pětadvacetiletý Maslák, který bude fandit i reprezentačním kolegům, aby splnili kritérium pro postup štafety na HMS.

Cítí se připravený i přesto, že si na soustředění v Africe přivodil svalové zranění přitahovače stehna. Připomněl si tak podobné patálie, kvůli kterým musel vynechat sezonu 2014. Tentokrát se ale jednalo o menší problém. "Týden jsem s tím trénoval, pak jsme to teprve zjistili. Dal jsem si odpočinkový režim, mezitím se to zahojilo a letěli jsme zpátky do Afriky a tam už trénovali normálně," vylíčil Maslák.

I díky tomu je prý připraven lépe než loni, kdy ho zraněné stehno limitovalo dlouho. "Mám natrénováno víc a kvalitněji, i když to také nebylo bez problémů. Občas jsme něco vypustili, abych se znova nezranil," přiznal. I proto na sebe dává větší pozor. "Snažím se. Jsem takový, že chodím do všeho naplno. I když mi přijde, že je to v pohodě, musím dávat pozor, abych nešel moc rychle, musím se brzdit," uvedl.

V letošní halové sezoně má za sebou dvě čtyřstovky, obě vítězné, a do HMS už ho žádná nečeká. "To stačí," řekl. Sice neběžel pod 46 sekund, jak si přál, ale nevadilo mu to. "Oba závody nebyly plynulé, byly tam strkanice, takže pro mě splněno," konstatoval. O svých soupeřích pro Portland nic neví. Ale medaili určitě chce. "To je jasná věc, uvidíme, jak se to bude vyvíjet. Kdyby bylo finále, tak budu spokojený, ale placka by byla lepší," přál si.

I když ještě halová sezona není zdaleka u konce, Maslák už vyhlíží olympijské hry v Riu, kde by rád vylepšil umístění z Londýna, kde vypadl v rozběhu. "Léto je letos samozřejmě důležitější," podotkl. Dokonce uvažoval o tom, že by k přípravě do Afriky odletěl rovnou z Portlandu. "Ale musel bych tahat hodně věcí, tak se vrátím domů, dám si volnější týden a pak poletím," prozradil.

Chystá se startovat v červenci i na mistrovství Evropy v Amsterodamu, kde ale nejspíš poběží dvoustovku. "Ale uvidíme, jak bude probíhat sezona, třeba půjdu i čtvrtku," uvedl. Nyní ale věří, že se mu povede i halová sezona. "Pak to člověka nakopne a z té přípravy se dá těžit celé léto," uvedl. "Chtěl bych v Riu udělat finále, to je můj jediný cíl," dodal.