„Při Evropském poháru klubů v Portugalsku jsem si natrhl zadní stehenní sval. Potíže se pak naplno projevily hned po návratu domů. Byl jsem na ultrazvuku, lékaři objevili ve svalu třícentimetrovou trhlinu," říkal Maslák v době, kdy oznámil první zrušení účasti na závodech. Tehdy, na začátku června, měl jet do Eugenu na Diamantovou ligu…

Teď je však snad už všechno špatné pryč a úřadující halový mistr světa z letošních Sopot je znovu v plné přípravě. „Nejdůležitější zpráva určitě je, že jsme všichni zdraví a krom malých bolístek, které ke sportování patří, nás ani nic netrápí, naštěstí," vzkazuje z jihoafrického Potchefstroomu, kde nabírá formu na další přípravu.

„Minulý týden jsem běhal poprvé po zranění v tretrách a vypadalo to, že jsem na to vůbec nezapomněl, a byl jsem dokonce i docela rychlý. Takže to vypadá, že rychlostně jsem na tom dobře. Ale jsme ještě na začátku a jak jsem rychlý, se teprve ukáže," pokračuje Pavel Maslák, který už stačil absolvovat s českými atlety v oblíbené destinaci i některé speciální tréninky. „Tam to není úplně ono, ale špatné to určitě není. Chce to ještě hodně potrénovat, aby to bylo zase jako dřív," zdůrazňuje.

Nejen Pavel Maslák, ale třeba i Zuzana Hejnová, která se rovněž připravuje v Jihoafrické republice, nabírají dávky postupně. „Tento týden jsme začali volně, jelikož trenér chce, abychom si odpočinuli a pak trénovali kvalitně skoro až do odletu," prozrazuje havířovský rodák Pavel Maslák něco málo z tréninkového deníku.

Největší radost má momentálně z počasí. „To je super. Většinou je slunečno a sem tam i zaprší, ale i tak je pořád příjemně. A řeknu upřímně, vůbec se netěším do těch mrazů domů," doplňuje třiadvacetiletý český rekordman na dvoustovce i čtvrtce s tím, že se hlavně těší na závody. „Hlavně se nemůžu dočkat domácího halového mistrovství Evropy, které se uskuteční na začátku března v Praze," dodává.