Nová Huť se pokusila o první trhák hned v úvodu, kdy vystřihl trojku Aleksejevs, v 8. minutě pak po zásahu Gniadka vedli domácí 19:11 a když se z tříbodové distance neprosadil Šiřina, a na druhé straně přesně mířil Hughes byl rozdíl mezi oběma týmy desetibodový.

Svěřencům trenéra Davida Klapetka snaha upřít nešla, ale některé situace chtěli řešit až příliš basketbalově, a to vedlo ke zbytečným ztrátám.

Na začátku druhé čtvrtky se pokusili hosté náskok domácích stáhnout a docela jim to šlo, v jednu chvíli byli k Ostravě na dostřel, v rozletu je ale zastavila trojka Jurečky a Ostravští byli rázem v klidu. „Nechávali jsme soupeři v některých chvílích prostor k lehkým střelám,“ poznamenal nejlepší hráč Opavy Petr Dokoupil.

V poločase vedla Ostrava 49:37.

Na začátku třetí desetiminutovky se opavský výběr nadechl k dalšímu odporu a během šesti minut začal náskok favorita vymazávat. Blažkova smeč z 24. minuty přinesla snížení na 51:45. Naděje na zvrat ale brzy začala vyhasínat. Obrana Opavských si vybrala slabších chvilku a Hughes tvrdě trestal, navíc Klapetkovci nebyli důrazní ani v ofenzivě a výběr Dušana Medveckého měl brzy klidný jedenáctibodový náskok zpět.

Čtvrtá část zápasu se dohrávala v režií ostravského týmu, který dotáhl utkání v poklidu do vítězného konce.

„Zasloužené vítězství Ostravy, my jsme sice několikrát dostali na dostřel, ale to bylo vše. Škoda našich hluchých míst v obraně,“ uvedl trenér Opavy David Klapetek a pokračoval: „Pozitivum vidím v tom, že jsme byli celé utkání ve hře. Domácím na prakticky na větší bodový rozdíl neutekli.“

Dušan Medvecký, trenér NH Ostrava výkon hostujícího výběru ocenil: „Opava neměla u nás co ztratit, a podle toho také hrála. Byla nepříjemným protivníkem, i proto si tohohle vítězství cením.“

NH Ostrava – BK Opava 89:77 (25:17, 49:37, 63:52)
Body: Hughes 16, Aleksejevs 16, Stehlík 13, Jurečka 11, Gniadek 10, Zbranek 7, Luettgerodt 6, Wright 5, Číž 3, Manousos 2 – Dokoupil 20, Blažek 12, Šiřina 10, Klečka 10, Kolovrat 9, Vaňák 8, Ćelebija 6, Miklóšík 2. Rozhodčí: Vondráček, Znamínko, Benda. Chyby: 22:20. TH: 14/11:22/18. Trojky: 12:7. 5 chyb: 34. Aleksejvs – 37. Vaňák. Diváci: 800. Nejlepší hráč: Aleksejevs