Ve Stockholmu obsadil 20letý krasobruslař Petr Coufal v lednu 12. místo a na březnovém mistrovství světa v čínské Šanghaji byl sedmadvacátý. V Česku sportovní talent Ostravy za rok 2014 porazil jen zkušený olympionik Michal Březina.

„Mám z toho velkou radost, ani jsem netušil, že město takové ocenění uděluje. Byl jsem překvapený, když mi z radnice zavolali, abych se vyhlášení zúčastnil. Moc mě to potěšilo," svěřil se krasobruslař BK LR Cosmetic Ostrava.

Ve společnosti nejlepších sportovců Ostravy se cítil dobře. „Moc se mi to líbilo. Plavkyni Báru Závadovou jsem už mockrát viděl i v televizi a hlavně ve škole, chodila na stejnou jako já," prozradil Petr Coufal, který na Sportovním gymnáziu Dany a Emila Zátopkových v Ostravě skládal maturitní zkoušku z češtiny, angličtiny, dějepisu a zeměpisu.

K titulu Sportovní talent Ostravy 2014 patří i odměna sto tisíc korun. Jak s ní naložíte?

To jsem nečekal, takže ještě vůbec nevím. Možná nový počítač?

Zkouškou dospělosti asi vaše studium neskončí…

Ne, chtěl bych na americkou univerzitu do Vídně. Vybral jsem si obor podnikání, který je pětiletý a studoval bych ho v angličtině.

Kvůli škole se asi do Vídně přestěhujete. Jak to bude dál s krasobruslením?

Uvidím, jak to půjde skloubit dohromady. Možná, že bych mohl začít bruslit ve Vídni, už mi to nabízela i jedna trenérka. Zatím ale nic nevím určitě. Studium bude hodně těžké, hlavně ze začátku.

Neláká vás startovat na mistrovství Evropy v roce 2017, které se bude poprvé v historii konat v Ostravě?

Zkusím udělat všechno, aby to vyšlo. Trénovat asi budu ve Vídni a do Ostravy bych přijel reprezentovat Česko. Teď je nejdůležitější, abych úspěšně odmaturoval a pak zvládl přijímací zkoušky na univerzitu.

Krasobruslaři už mají po sezoně. Kdy plánujete návrat na led?

Kvůli univerzitě se chystáme s přítelkyní, která se narodila v Česku, ale už dvanáct let žije ve Vídni, na čtrnáctidenní intenzivní kurz angličtiny do Londýna. Tam si po všech zkouškách trochu odpočinu a pak už zřejmě začnu s letní přípravou na suchu.