Polanka nad Odrou - Nečekanou, ale příjemnou návštěvu měly před sobotním utkáním se Zlínem házenkářky DHC Sokol Poruba. Velmi překvapené byly, když je přímo v šatně navštívila jejich bývalá spoluhráčka Michaela Hrbková.

Osmadvacetiletá spojka Siofoku využila pauzy v maďarské lize a přijela své kamarádky podpořit. „Holky nevěděly, že tady budu. Proto když jsem vešla do šatny, tak se ozvalo: „Jééé, Míša je tady"," smála se česká reprezentantka, když v rozhovoru pro Deník líčila reakci kabiny porubských házenkářek.

Vraťme se na chvíli k reprezentaci. Ta zvládla dva zápasy kvalifikace na ME s Itálií a Ukrajinou, takže můžete být spokojená, nemyslíte?

Máme čtyři body, takže ano, byť na Ukrajině to bylo trochu drama. Tým šlape a myslím, že máme dobře našlápnuto k postupu. Nechci to ale zakřiknout. Důležitý bude březen. Navíc se dobře zapracovaly i mladé holky, s nimiž jsme tam přijely, takže snad nebude problém s tím, že některé hráčky skončily.

A s dobrým pocitem jste si tedy udělala výlet do Ostravy…

Plánovala jsem to dlouho. Jsem ráda, že to vyšlo teď, kdy jsme měly díky účasti některých klubů v evropských pohárech volno. Odpočinu si a navíc jsem mohla přijet. Holky nakonec i vyhrály, takže všichni mohou být spokojení.

Viděla jste se s hráčkami už před zápasem?

Ano. Hlavně nevěděly, že přijedu. Chtěla jsem je tím překvapit, což se mi asi povedlo, protože tak trochu nechtěly věřit, že mě vidí. Když jsem do šatny vešla, tak jen řekly: „Jééé, Míša je tady" (směje se). Vzápětí jsem ale odešla, nechtěla jsem je před zápasem rozptylovat.

Zatím se vašim bývalým spoluhráčkám v Interlize daří.

Sleduji to z Maďarska pravidelně a jsem ráda, že vyhrávají. Sezonu odstartovaly výborně, takže věřím, že budou bojovat o nejvyšší příčky. Nejlépe o titul.

A co vy? Jaké máte z prvních měsíců angažmá zážitky?

Před reprezentací jsem byla tři týdny zraněná, měla jsem problémy se stehnem, takže jsem toho zatím moc neodehrála. V podstatě jen dva zápasy. Teď se do toho musím zase dostat. V neděli už zase hrajeme.

Tým je v tabulce po sedmi kolech čtvrtý…

Jen těsně jsme prohrály s Györem a Ferencvárosem, což jsou nejlepší týmy ligy, jinak vyhráváme, tak snad v tom budeme pokračovat. Za pár týdnů nás čeká i Pohár EHF, takže se těším na mnoho zápasů.

Máte za sebou už dvě zahraniční štace. Můžete je srovnat s tím, co nyní poznáváte v Siofoku?

Myslím, že maďarská liga splňuje označení nejlepší ligy Evropy. Jsou tam některé slabší týmy, ale většina tabulky je vyrovnaná, každý může porazit každého a dochází k vyrovnaným výsledkům. Určitě není na denním pořádku, že by se vyhrávalo o deset. Musí se tak šlapat až do konce. Je to pro mě další velká zkušenost.

Asi je to změna proti poslednímu angažmá v Německu, kde jste se zachraňovaly.

To je pravda. Je to obrovský skok směrem výš. Jsem ráda, že si tuto soutěž mohu zahrát a zlepšovat se.

Jaký je v turisticky oblíbeném městě život?

Je pravda, že léto bylo v Siofoku trochu náročnější, teď už to s podzimem trochu opadlo. Já tam ale nejsem na dovolené, máme pořád tréninky, takže se rozhodně nenudím (směje se).

Také mezi lidmi má klub mnoho fanoušků…

V Maďarsku je obecně házená hodně sledovaná, lidé na ni chodí. Máme podobně velkou halu jako zde (v Polance). Nevleze se tam sice mnoho diváků, ale díky tomu je neustále plno.

Poznávají vás lidé i na ulici?

Jednou jsem se setkala s paní, která se mě zeptala: „Vy jste házenkářka?" Tomu jsem se zasmála. Jinak jde ale o malé město, takže lidé ví, kdo jsme. Poznávají a zdraví nás.

Nemyslíte, že po hektičtější minulé sezoně není čas se trochu usadit a zůstat ve Siofoku delší dobu?

Mám smlouvu s opcí na další rok, takže uvidím, zda mi ji prodlouží. Pokud ano, tak bych zůstala. Přece jen už nejsem nejmladší. Člověk se házenou nemůže živit donekonečna, musím myslet na budoucnost. Když bude zájem, rok zůstanu. Pokud ne, tak budu přemýšlet na návratem a tím, že začnu pracovat.

Nad návratem do Poruby?

(pousměje se) To říct nemohu. Až to nastane, tak uvidíme.

Plánujete v nejbližší době opět zavítat do Ostravy?

Na to dojde asi až kolem Vánoc. Teď máme program do další reprezentační pauzy, pak je mistrovství světa, kde Česko není. Budeme mít volnější program a to asi přijedu.