Rytíři o výsledku rozhodli prakticky v první třetině. Z mnoha šancí překonal brankáře Bindera nejprve už ve druhé minutě Sladký, na kterého v závěru první dvacetiminutovky navázali Šindler, znovu Sladký a Delong.

I v prostřední části měly Vítkovice řadu příležitostí, ovšem ty tentokrát zůstaly nevyužity. Také domácí měli několik nadějných možností, proti ale byla buď gólman Souček nebo branková konstrukce. Ujala se krátce před polovinou základní hrací doby šance Dohnala.

Jestli si však hráči FBC mysleli, že je snížení nastartuje pro závěrečnou třetinu ke zdramatizování bitvy, nebo dokonce budou bojovat o body, brzy byli vyvedeno z omylu. Jen čtyři vteřiny po úvodním buly skóroval Delong, a o dalších čtyřicet vteřin později vstřelil šestou branku Vítkovic Hájek. A zdaleka nebyl konec.

V přesilové hře uzavřel hattrick Delong a nedlouho poté skórtoval i Gattnar. FBC pak stačilo už jen stáhnout hrozivou ztrátu trefami Herblicha a Klimschy. Poslední slovo však měly Vítkovice gólem do prázdné branky z hole Besty.

FBC ČPP Ostrava – 1. SC TEMPISH Vítkovice 3:9 (0:4, 1:0, 2:5)

Branky a nahrávky: 29. Dohnal (Soukup), 53. Herblich (Lipový), 54. Klimscha (Sládek) – 3. Sladký (Choma), 17. Šindler (Nehera), 19. Sladký (Švajný), 19. Delong (Šindler), 41. Delong (Šindler), 41. Sidunov (Hájek), 44. Delong (Šindler), 50. Gattnar (Šindler), 60. Besta (Delong). Rozhodčí: Kamil Sojka - Tomáš Sojka. Vyloučení: 3:1. Využití: 0:1. Bez diváků.