Rozjížďka před volnou jízdou jim ale moc nevyšla. „Byla jsem ráda, protože když není stoprocentní, vždycky se potom víc soustředí, než když to jde tak nějak samo," prozradila Eva Horklová, trenérka juniorských šampionů.

Před „Evropou" se oba potýkali s virózou i následky pádu při jedné zvedané figuře. „Spadla jsem na hlavu a na levé části se mi udělala obrovská boule. Půlka čela se mi zakulatila, vypadala jsem skoro jako Frankenstein. Ale bylo to dobré, neměla jsem žádný otřes mozku ani komplikace," vylíčila své zranění Dušková.

V Ostravě stejný prvek předvedli znovu a bezchybně. Do volné jízdy ze sebe dali všechno. „Jsme šťastní, že jsme ji zajeli čistě, to se nám v této sezoně ještě asi nepovedlo," usmívala se Dušková. „Nemám slov a nemůžu skoro ani stát na nohou," poznamenal fyzicky vyčerpaný Bidař.

„Při úkloně jsem nemohl ani zvednout ruce. Kdyby mě diváci u té druhé zvedačky nepovzbuzovali, tak by tam možná nebyla," přiznal krasobruslař, že dopředu je hnalo publikum v Ostravar Aréně. „Skoro jsme ohluchli, ale užili jsme si to," smál se Bidař.

Za svůj výkon nejmladší pár ve startovní listině dostal 189,09 bodu. To je teď jejich odrazový můstek mezi seniory. „Řekla bych, že přímo vynikající," podotkla trenérka. „Na juniorském mistrovství světa i finále Grand Prix jeli také hezky, ale doma je doma, tohle byla jejich životní volná," ocenila Horklová své svěřence.

Mohli mít ještě o bod víc, ale nastoupili pozdě. „To byla naše chyba, nějak jsme na ten čas zapomněli," přiznal Bidař. „Dřív na to byla minuta, ale teď to zkrátili na půl," vysvětlila partnerka.

Mladá sportovní dvojice teď pomýšlí na olympiádu. Kvalifikací je březnové mistrovství světa. „Musíme do toho jít, jako by se nic nestalo, a furt se snažit na sto procent," zůstal Bidař nohama na zemi. „Budeme se muset vrátit k pilnému tréninku a dřít možná ještě víc. Přibudou páry z Ameriky, Kanady a Číny, takže to bude hodně těžké," souhlasila jeho partnerka.