Cesta do vysněného florbalového Superfinále, které se hraje v Praze 20. dubna, je pro hráče 1. SC WOOW Vítkovice zatarasena ještě jedním spadlým stromem. Po čtvrtfinálovém odklizení čtyř spadlých brněnských větví (Vítkovice vyhrály postupně 12:3, 6:0, 4:3 a 3:2 v prodloužení) čeká na tým trenéra Radomíra Mrázka mladoboleslavský dub, přesněji řečeno tým, který v základní části letošní sezony skončil v tabulce třetí bod za Vítkovicemi. „Mladá Boleslav má lepší brankáře než Brno, takže možná, že v zápasech asi nebudou tak velké gólové rozdíly, ovšem z mého pohledu bychom je měli v sérii čtyřikrát porazit a hlavně je přehrát," věří zkušený, i když teprve pětatřicetiletý první muž vítkovické florbalové lavičky, jenž je podepsán pod posledním, čtyři roky starým mistrovským titulem. A tehdy se k němu navíc Vítkovice probily rovněž přes semifinálovou sérii s Mladou Boleslaví…

Před play-off jste říkal, že by vás dost překvapilo, kdyby se Vítkovice byť jen v jediném čtvrtfinále s Brnem o výsledek tahaly. A nakonec to v sérii hned dvakrát skončilo vaším jednobrankovým vítězstvím…

Ale ne, podle mě jsme se s nimi netahali. To, že ty brněnské zápasy skončily tak těsnými výsledky, bylo způsobené pouze rozhodováním rozhodčích, kteří podle mého názoru měli dost daleko do svéprávnosti. Zkrátka vůbec nevěděli, co mají na hřišti dělat, a pískali podle jiných než florbalových pravidel. Tohle byl jediný důvod, proč ty zápasy neskončily tak jako tady na Dubině.

Proto po tom čtvrtém zápase, který jste urvali až v prodloužení, padla ta vaše narážka hokejovou Kometu?

Jednoznačně a troufám si tvrdit, že i v hokeji by se toho odpískalo daleko víc. Na tohle stačí jednoduché srovnání během prvních dvou domácích zápasů jsme dohromady měli dvanáct přesilovek a to ještě rozhodčí dle mého názoru ještě spoustu věcí pustili, kdežto v Brně jsme početní výhodu měli čtyřikrát. Nevím, ale někdo asi měl zájem nominovat na ta brněnská utkání lidi, kteří zápas nechají hrát tak, aby to vyhovovalo soupeři.

Teď vás čeká semifinále s Mladou Boleslaví, která taky nehraje zrovna dvakrát v rukavičkách…

My s tím problém nemáme, kluci taky umí přitvrdit, jen v takových zápasech nemůžeme hrát to, co chceme. My se musíme v první řadě přizpůsobit tomu metru, tedy přesněji řečeno nepískání, a když to bude řezat soupeř, my nesmíme zůstat pozadu. Ale to nám problém nedělá, jen to prostě není náš styl hry. Jestli to bude vyostřené, tak se zkrátka nebude hrát na kombinace či na chytrost, ale v takových zápasech se hraje na sílu a na to, kdo přejde přes nějaký faul, který nebude odpískaný. Takže třeba strach z toho souboje nemám, navíc je to semifinále a tam snad už budou nominovány nejlepší dvojice rozhodčích, které v republice máme, a věřím v to, že nedopustí, aby se nehrálo podle florbalových pravidel.

Jaký očekáváte průběh série?

Určitě to bude o něco těžší než s Brnem. Ale pokud bych si udělal nějaký scénář celé série, vychází mi, že bychom herně měli Mladou Boleslav jasně předčit. Je samozřejmě možné, že nám nějaký zápas vezmou, ale mám za to, že celkově jsme lepší. Snad jediný problém by mohl vzniknout, kdyby nám přibyli zranění či nemocní hráči. Ale teď to vypadá tak, že snad už jsme komplet.

Vy jste se ale už ve čtvrtfinále absencím nevyhnuli…

S Brnem vůbec nehráli Robin Žydel a Lukáš Řezanina, kteří laborovali se zraněními. Ale teď už by měli být v pořádku, i když je pravda, že je velký rozdíl v tom, když doktor dá hráči svolení jít hrát, a jak se pak ten či onen kluk na hřišti v plném zatížení jeví. Ještě jeden otazník visí nad startem Lukáše Hájka, který čtvrtfinále odehrál s podvrtnutým kotníkem a po sérii se věnoval jen rehabilitaci a vůbec netrénoval. Snad ale budou kluci v pořádku a nachystáni. Aspoň jeden z nich, abychom mohli nastoupit do semifinále se třinácti zdravýma a nažhavenýma lidma v poli.

Od posledního zápasu čtvrtfinále a první semifinálové bitvy uběhne čtrnáct dnů. Není ta dlouhá prodleva pro tým, který je na vrchol sezony naladěný a docela najetý, trošku problematická?

Jasně, je to pravda. Bylo by určitě lepší, kdyby zápasy play-off šly trochu plynuleji za sebou, protože hlava každého hráče je nastavená na nějaký tlak a v té delší pauze to nějakým způsobem vyprchá. Takže si myslím, že možná v úvodu toho prvního duelu s Mladou Boleslaví to půjde v některých situacích vidět a asi v tu chvíli oba týmy nebudou v top formě, ale podle mě už od poloviny zápasu se to asi dostane do toho správného varu. Navíc očekáváme, že tady bude v neděli plná hala, takže mí kluci nebudou mít možná ani prostor k tomu, aby váhali. Jestli tady bude šest set či sedm set fanoušků, pak věřím, že je poženou dopředu. A navíc si myslím, že to bude od počátku hodně vyhecované.