Malenovice, Ostrava - Po půlroční přestávce se fanoušci motokrosových závodů dočkají prvního letošního závodu seriálu Buksa/Ados Motokros MMČR, který startuje zítra na světově proslulé trati v Lokti nad Ohří.
Mezinárodní šampionát tentokrát čítá osm závodů, kterých se zúčastní zvučná motokrosová jména z domácí scény, ale zářit budou také zahraniční hvězdy. Papírově to zatím vypadá, že žádná z mistrovských tříd nemá předem jasného favorita, což předpovídá, že se můžeme těšit na celou řadu atraktivních soubojů.
O parádní podívanou se postará rovněž mezinárodní čtyřlístek Buksa Malenovice Teamu. „V loňském roce opět obhájil titul šampiona královské třídy Martin Michek, na kterého zatím soupeři nenašli recept. A totéž platí o našem mistrovi třídy MX2, Francouzi Sulivanu Jaulinovi a vicemistrovi stejné kategorie, Maďarovi Bence Szvobodovi. Všichni výše jmenovaní se do boje vracejí znovu. Nově bude oblékat dres našeho týmu Němka Steffi Laier. Jsme velmi hrdí, že se tato několikanásobná mistryně světa rozhodla navázat spolupráci právě s námi. Diváci se mají na co těšit,“ řekl sportovní mecenáš a majitel Buksa Malenovice Teamu Aleš Buksa.
V loňském roce se podařilo osm z celkových čtrnácti rozjížděk vyhrát držiteli titulu Martinu Michkovi. „Zimní přípravu mi poznamenal zánět šlach. Věnoval jsem se tréninku mladých talentů a pak se pustil do přípravy. Naštěstí jsem se dobře rozjezdil a jsem nachystaný,“ shrnul zimní období Michek.
Mistr nižší třídy MX2 Sulivan Jaulin po zisku dalšího titulu chvíli relaxoval a pak začal dřít. „Na přípravě jsem toho mnoho neměnil. Výraznější změnou je můj přesun do Německa, kam jsem se přestěhoval za přítelkyní. Přesto jsem kvůli počasí vyrážel v průběhu zimy za tréninky na svoji domácí půdu, na jih Francie. I když je mi jasné, že letos bude Szvoboda velkým soupeřem, titul si bez boje vzít nenechám,“ vyzval Szvobodu na souboj nepřímo Jaulin.

Nováčkem v malenovickém týmu je Němka Steffi Laier, která se pyšní nejen několika světovými tituly, ale je ověnčena spoustou dalších úspěchů.

„Mám radost, že budu startovat za Buksa Malenovice Team. Nabídka přišla ve správný čas a moc děkuji týmu za příležitost. Těším se na první závody v Lokti, kde trať navíc velmi důvěrně znám z předchozích zastávek mistrovství světa žen,“ poděkovala za své angažmá nesměle Laier.

„Všichni naši jezdci startují na strojích značky KTM a mají ty nejlepší podmínky a zázemí, jaké můžeme coby česká stáj s mezinárodním obsazením nabídnout,“ zdůraznil šéf stáje Aleš Buksa.

„Věříme, že svoji poctivou zimní přípravu dokáží náležitě zúročit. Pokud bude při každém z nich stát závodnické štěstí, na závěr sezony bude naší největší radostí přidání dalších skvělých výsledků, které se zapíší do motokrosové historie,“ dodal.

Závodní rozjížďky startují v západočeském Lokti první dubnovou neděli ve 13 hodin. (luc, au)