Souboj šestinásobného evropského šampiona z haly i pod otevřeným nebem Kszczota s devatenáctiletou vycházející etiopskou hvězdou by měl být jednou z ozdob mítinku, který se v Ostravě uskuteční ve čtvrtek 20. června.

"Tefera měl v letošní halové sezoně úžasnou formu a po 22 letech překonal rekordní výkon Maročana Hichama El Guerrouje na patnáctistovce. Bude to vyzyvatel, jak se patří, a i jeho trenér avizuje rychlý čas," řekl na dnešní tiskové konferenci sportovní manažer mítinku Alfons Juck.

Do startovního pole hlavního programu navíc přibyli i tři sprinteři s osobními rekordy na hladké stovce pod deset sekund: Jimmy Vicaut z Francie (9,86), Akani Simbine z JAR (9,89) a Jamajčan reprezentující Turecko Jak Ali Harvey (9,92). Hlavním postavami mužské stovky budou už dříve ohlášení Američan Ronnie Baker a Číňan Su Ping-Tchien.

Do předprogramu Zlaté tretry nalákali pořadatelé už pojedenácté světovou rekordmanku a olympijskou vítězku v hodu kladivem Anitu Wlodarczykovou, která den před mítinkem útočit už na sedmé vítězství v Ostravě. V kladivářském sektoru se představí celá ženská špička včetně dalších medailistek z loňského mistrovství Evropy Alexandry Tavernierové z Francie a Joanny Fiodorowové z Polska nebo české rekordmanky Kateřiny Šafránkové.

Fronta před městským stadionem na lístky pro finálový zápas MOL Cupu Baníku Ostrava proti Slavia Praha, který se bude konat 22. května 2019 v Olomouci.
Za hodinu vyprodáno! Fanoušci Baníku vzali před finále pokladny útokem