Ve čtvrtém kole na východě Čech sice nebyli kompletní, přesto ho vyhráli. „Kvůli zranění a pracovním povinnostem našich zápasníků jsme neodjeli v nejsilnější sestavě, ale s tím se během sezony musí vypořádat každé družstvo," konstatoval trenér Milan Slončík.

„Chtěli jsme si upevnit vedoucí postavení v lize a v posledním kole si pak na domácích žíněnkách už v poklidu vyzápasit čtvrtý titul v řadě za sebou. V Hradci se nám ale podařilo všechna utkání vyhrát," radoval se vítkovický kouč poté, co tým postupně porazil Brno, Teplice, Bohemians Praha i domácí Hradec Králové.

„V celkové tabulce ligy máme před druhým Brnem náskok deseti bodů. I kdybychom v posledním kole doma všechna utkání prohráli, nemůže nás už nikdo předstihnout," vysvětlil Slončík s tím, že v Ostravě se tak bude rozhodovat o stříbrných a bronzových medailistech.

Jak hodnotil výkony svých svěřenců na východě Čech? „Se všemi jsem byl spokojen," řekl trenér. Svá čtyři utkání vyhráli Peter Pastor, David Berdis, Martin Sciranka, Jan Jasinský a Vratislav Chotaš, třikrát se radoval Matěj Deák, dvakrát uspěli Aleš Fojtík, Jiří Kopecký a Radim Vokůrka, který tým posílil ve váze do 120 kg.

„Radim je náš odchovanec, který v osmdesátých letech žil i trénoval v Praze a reprezentoval na mistrovství Evropy i světa. Na ligové žíněnce nastoupil po dvanácti letech ve dvou případech sice odešel poražen, ale dvakrát zvítězil a určitě nezklamal," dodal kouč volnostylařů Sokola Vítkovice. (dop)