Bojovali zároveň o body do světového žebříčku, zajišťující také účast na paralympiádě v Tokiu 2020. A čeští reprezentanti se v silné zahraniční konkurenci prosadili, celkem vybojovali sedm medailí. V soutěži jednotlivců získal stříbro Daniel Horut, z bronzu se radovali Denisa Macurová, Jiří Suchánek, Petr Svatoš, Flip Nacházel a stejné cenné kovy uhráli v soutěžích družstev Jiří Suchánek s Martinem Zvolánkem i Filip Nacházel s Jiřím Žákem.

„Překonali jsme všechny rekordy,“ upozornil ředitel pořádající TJ Ostrava Miloš Matula, že spolu s trenéry, vedoucími a členy jednotlivých výprav, rozhodčími a delegáty se počet účastníků turnaje vyšplhal až na 445 osob. „Bylo to náročné, kapacita byla na hraně. Haly praskaly ve švech, ubytování bylo ve třech hotelech a jednoduchá nebyla ani doprava handicapovaných sportovců,“ vysvětlil Matula s čím se organizátoři letos potýkali. Všechno ale opět zvládli výborně.

„Skončil čtrnáctý ročník a my se začneme připravovat na ten patnáctý. Kvůli letní paralympiádě v Tokiu se příští rok uskuteční v našem areálu výjimečně už koncem května,“ objasnil ředitel TJ Ostrava změnu tradičního termínu.