Vyrovnáním dal šanci vítkovickému týmu na další zvrat, podruhé během dvou dní se jej však obecenstvo ve Sportovní hale na Dubině nedočkalo.

Kapitán Vítkovic Pavel Brus byl po porážce 4:6 s Chodovem zklamaný, samo sebou, ale za ztrátu zápasu si domácí mohli podle něj sami.

„Rozhodla druhá třetina, ve které jsme dělali velké množství chyb. Je škoda, že jsme nezužitkovali závěrečný tlak, ve kterém nám tam mohlo spadnout více branek," řekl Brus.

Chodov skvěle bránil, a to i v řadě přesilovek, včetně dlouhé pětiminutové, která se Vítkovicím naskytla ve třetí třetině. Brus odmítl, že by chyběla častější střelba, ke které jeho i spoluhráče často vybízeli i diváci.

„Nechceme to jen nahazovat jako oni (Chodov) a čekat, jestli to tam padne, nebo nepadne. Chceme si vypracovat šanci, ze které s jistotou zakončujeme. Pak to vypadá, že hrajeme jen okolo branky, nikoli na ni," vysvětlil vůdce Vítkovic.

Po domácím zaváhání tak Ostravanům nezbývá než alespoň jednou vyhrát v Praze. Brus svému týmu věří.

„Je tam dobrý povrch, nám se tam hraje pěkně, jejich fanoušci také nejsou bůhvíco, takže si nemyslím, že by Chodov byl v nějaké výhodě," poznamenal Brus, který tak jediný zádrhel vidí v cestování a ve faktu, že sobotní zápas začíná už v 11.40.

„Tím to bude trochu specifické. Snad se připravíme, musíme si ale vyříkat, jak bude naše hra vypadat," dodal Pavel Brus.

„Chodov si u nás ve druhém zápase vypracoval sedm šancí a dal šest branek. My své šance nedali. Třeba Hájuš (Lukáš Hájek) mohl dát o tři góly více, bohužel mu to tam nelepilo. Doufám ale, že se vyspíme a v Praze to budeme proměňovat," zakončil kapitán Vítkovic Pavel Brus.